Zima, cyklus Celý rok 1

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Zima, cyklus Celý rok

Velký reliéfní tisk Zima  od Olbrama Zoubka patří do cyklu “Celý rok”.

Cyklus Celý rok vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Celý cyklus se skládá z 5 velkých reliéfních tisků:

Jaro, Léto, Podzim, Zima a Celý rok, kde jsou všechna 4 roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období.

V Zoubkově podání jsou roční období ženského rodu Každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými Zoubkovskými účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – dlouhé vlasy a věneček.

Zima je znázorněna jako žena velmi dlouhými zlatými vlasy, které ji halí celé tělo a kryjí jí tak před chladem. Na vlasech pak má věneček ze smrkových větviček, který je také pozlacen.

Velký reliéfní tisk Zima jsme adjustovali do rámu zlaté barvy. Rozměr tohoto díla je 56 x 54 cm, velikost tisku ve výřezu je 37 x 36 cm.

Olbram Zoubek tento velký reliéfní tisk signoval vpravo svým podpisem tužkou. Vlevo pak najdeme číslo listu. Náš list má číslo 33/99.

Velký reliéfní tisk Zima je nabízen pouze jako součást celého cyklu Celý rok, tedy celkem pět velkých reliéfních tisků se stejným číslem listu 33/99.

V naší galerii TOGA naleznete unikátní soubor všech 4 ročních období z cyklu “Celý rok”, využijte jedinečnou příležitost pro získání celého cyklu.

Ukázka děl z prodejní sbírky