Jaro, cyklus Celý rok 1

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Jaro, cyklus Celý rok

Velký reliéfní tisk “Jaro”  od Olbrama Zoubka patří do cyklu “Celý rok”.

Cyklus Celý rok vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Celý cyklus se skládá z 5 velkých reliéfních tisků:

Jaro, Léto, Podzim, Zima a Celý rok, kde jsou všechna 4 roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období.

V Zoubkově podání jsou roční období ženského rodu Každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými Zoubkovskými účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – dlouhé vlasy a věneček.

Jaro znázorněné jako žena s typickým Zoubkovským utaženým účesem držící v ruce květinu, jakožto symbol jara. Jaro má silně zlacený účes, stejně tak je zlacena květina.

Velký reliéfní tisk Jaro jsme adjustovali do rámu zlaté barvy. Rozměr tohoto díla je 56 x 54 cm, velikost tisku ve výřezu je 37 x 36 cm.

Olbram Zoubek tento velký reliéfní tisk signoval vpravo svým podpisem tužkou. Vlevo pak najdeme číslo listu. Náš list má číslo 33/99

Velký reliéfní tisk Jaro je nabízen pouze jako součást celého cyklu Celý rok, tedy celkem pět velkých reliéfních tisků se stejným číslem listu 33/99.

V naší galerii TOGA naleznete unikátní soubor všech 4 ročních období z cyklu “Celý rok”, využijte jedinečnou příležitost pro získání celého cyklu.

Ukázka děl z prodejní sbírky