Podzim (výřez)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Podzim (výřez)

Cínový reliéf Podzim (Výřez) pochází z cyklu Celý rok, který Olbram Zoubek vytvořil v roce 2009. Tento cyklus jste měli možnost v naší galerii TOGA také vidět ve formě samostatných velkých reliéfních tisků i některých velkých cínových reliéfů.

Cyklus existuje ve dvou variantách a vždy zahrnuje alegorii čtyřech ročních období, kde každé je znázorněna jako žena s atributem svého ročního období. K podzimu neodmyslitelně patří sklizeň vinné révy a hrozen vína Olbram Zoubek použil jako atribut znázorňující toto roční období na velkém cínovém reliéfu Podzim, ze kterého pochází tento výřez.

Podzim (výřez) je nádherný cínový reliéf o trochu netradičním rozměru 19 x 15,5 cm, v perfektní kvalitě a mimořádně plastický, hlava Podzimu výrazně vystupuje nad plochu reliéfu.

Podzim (výřez) má v alegorii ženské postavy typický Zoubkovský utažený účes, který pro zvýraznění Olbram Zoubek silně pozlatil.

Cínový reliéf Podzim (výřez) je signován raznicí O Zoubek z rubové strany a bude k němu k dispozici i certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Ukázka děl z prodejní sbírky