Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Podzim 2

Velký cínový reliéf Podzim 2 patří do cyklu Celý rok, který Olbram Zoubek vytvořil v roce 2009. Cyklus existuje ve dvou variantách a vždy zahrnuje alegorii čtyřech ročních období, kde každé je znázorněna jako žena s atributem svého ročního období. K podzimu neodmyslitelně patří sklizeň vinné révy a hrozen vína Olbram Zoubek použil jako atribut znázorňující toto roční období.

Podzim 2 je nádherný velký cínový reliéf o rozměru 35 x 35,5 cm v perfektní kvalitě a mimořádně plastický, postava Podzimu výrazně vystupuje nad plochu reliéfu.

Je unikátní zejména velikostí postavy Podzimu, kdy je na reliéfu znázorněno pouze poprsí a hlava ženské postavy Podzimu, ovšem v patřičné velikosti. V porovnání s běžnými cínovými reliéfy tak dílo působí opravdu monumentálně.

Podzim 2 má v alegorii ženské postavy typický Zoubkovský utažený účes, který pro zvýraznění Olbram Zoubek pozlatil. Zlatem zvýraznil i hrozen vína a kuličku hroznu, kterou Podzim drží v pravé ruce.

Velký cínový reliéf je signován raznicí O Zoubek z rubové strany a je k němu připraven i certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Velkolepý velký cínový reliéf Podzim 2 je připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky