Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Olbram Zoubek – Achilles

Velký cementový reliéf Achilles v rozměru 62 x 62 cm vznikl v dubnu roku 1985 v rámci cyklu Ifigenie (hlavní postavy). Jeho velikost je opravdu působivá, rozměry cementového reliéfu jsou 63 x 63 cm! Tyto cementové reliéfy se na trhu vůbec nevyskytují, takže jsou velmi vzácné.

Olbram Zoubek byl fascinován řeckou kulturou a jejím uměním. Opakovaně se do něj v 60tých letech vracel spolu se svou ženou Evou Kmentovou a inspirace řeckou kulturou je na jeho dílech jasně patrná. Achilles je toho jasným dokladem, nejen svým názvem antického hrdiny, ale i modelací a proporcemi jeho těla.

Achilles je náš velmi oblíbený motiv v galerii TOGA máme aktuálně 4 různé reliéfní tisky Tělo Achillovo, jímž byl tento reliéf matricí.

Střední reliéfní tisk Tělo Achillovo, Velký reliéfní tisk Tělo Achillovo a konečně i původní velký reliéfní tisk Achilles z roku 1985!

Jedná se o největší rozměr cementových reliéfů, které Olbram Zoubek tvořil metodou dusání do formy. Po vytvrdnutí je polychromoval sytě temně rudou barvou a části zlatil. V tomto případě má Achilles zlacené vlasy a kopí. Tělo je pak dobarveno bílou barvou.

Reliéf Achilles má tak nádherný kontrast a atletická postava Achilla vystupuje z temného podkladu.

Svou signaturu Olbram Zoubek vyškrábal na rubu reliéfu. K tomuto cementovému reliéfu bude také dodán Certifikát pravosti díla, vystavený nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Působivé jedinečné dílo – velký cementový reliéf Achilles je nyní vystaven v naší Galerii TOGA. Prohlédněte si také krátké video.

Mohlo by vás také zajímat