Podzim – 2 tisk Podzim výřez + Podzim detail rukou

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Olbram Zoubek Podzim – Podzim výřez + Podzim detail rukou

Dva malé reliéfní tisk Podzim výřez a Podzim detail rukou jsou výřezu z původního velké cínového reliéf Podzim, který jste měli možnost také v naší galerii TOGA vidět.

Reliéfní tisky Podzim  od Olbrama Zoubka patří do cyklu “Celý rok”.

Cyklus Celý rok vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Celý cyklus se skládá z 5 velkých reliéfních tisků:

JaroLétoPodzimZima a Celý rok, kde jsou všechna 4roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období.

V Zoubkově podání jsou roční období ženského rodu Každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými Zoubkovskými účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – dlouhé vlasy a věneček.

Podzim je znázorněn jako žena s utaženým zlatým drdolem, nabízející v dlaních zlatý hrozen vína, jež je atributem podzimu – vinobraní.

Roční období Olbrama Zoubka patří mezi nejvyhledávanější díla Olbrama Zoubka a nás velmi těší, že se nám podařilo dát dohromady takto unikátní soubor dvou malých reliéfních tisků.

Celková velikost zlatého zdobného rámu je 41 x 54 cm, každý tisk má rozměr 21 x 15 cm. Oba tisky jsou samozřejmě signované a opatřeny značkou AT.

Nádherný soubor dvou malých reliéfních tisků Podzim – Podzim výřez + Podzim detail rukou, je nyní v galerii TOGA připraven k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat