Ještě Jiskra

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Více o díle

Olbram Zoubek – Ještě Jiskra

Velkolepý bronzový reliéf Ještě Jiskra vytvořil Olbram Zoubek v roce 2004. Jde o nádherné dílo o rozměru 50 x 50 cm.

Olbram Zoubek mnoho bronzových reliéfů netvořil, existuje tedy velmi málo kusů a jsou na našem trhu s uměním velkou vzácností. Bronz díky svým mechanickým vlastnostem umožňoval tvořit vysoké tzv. Haut- reliéfy, čehož je náš reliéf Ještě Jiskra dokonalým příkladem. Tělo Jiskry a zejména její hlava vystupuje více než 6 cm nad povrch reliéfu.

Reliéfní forma byla vytvořena Zoubkovou technikou typickou pro tyto reliéfy z tohoto období – postupné nanášení a namačkávání kousků sochařské hlíny, což je skvěle vidět zejména na podkladové ploše reliéfu Ještě Jiskra,

Jiskra je štíhlé protáhlé postavy její jemná dívčí tvář je lemována účesem stylu “mikádo” Hlava zaujímá stejnou pozici, kterou známe například ze sochy Marie (poprsí), nebo také z velkého reliéfního tisku Sblížení.

Bronzový reliéf Ještě Jiskra je patinován do barvy temného bronzu. Vlasy však Olbram Zoubek zesvětlil, takže mají zlatavý nádech.

Reliéf je signován na lícové straně vpravo dole raznicí O ZOUBEK. K reliéfu od nás při koupi obdržíte také Certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Skvělý velký bronzový reliéf Ještě Jiskra o rozměru 50 x 50 cm je nyní vystaven v galerii TOGA.

Ukázka děl z prodejní sbírky