Marie (poprsí)

  • Technika: Bronz
  • Velikost: 58,5 cm
  • Katalogové č. 404

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Marie (poprsí)

Bronzová socha Marie (poprsí)vznikla v roce 1977 jako cementová socha v nadživotní velikosti ( výška 208 cm). Z původní cementové sochy Marie Olbram Zoubek vytvořil bronzový odlitek Marie (poprsí).

Je součástí dvojšoší, které tvoří se sochou Josef. Bronzovou sochu Josef (poprsí) naleznete také v naší galerii TOGA. Máte tak unikátní příležitost získat obě sochy z dvojsoší Josef a Marie spolu. Tyto sochy byly vystaveny i společně na výstavě v Jízdárně Pražského hradu.

Socha působí přes svou poměrně malou výšku prostorově velmi výrazně. Dojem ze sochy výrazně umocňují i zlacené vlasy Marie, které jsou na bronzových sochách Olbrama Zoubka vzácné.

Celý výraz Marie je velmi ženský a něžný a tvoří výrazný kontrast s výrazně mužnou postavou a tváří Josefa. Obě sochy Marie (poprsí) a Josef (poprsí) tvoří velmi harmonický celek a vzájemně se doplňují.Tyto sochy byly vystaveny i společně na výstavě v Jízdárně Pražského hradu.

Na plintu je socha Marie (poprsí) signovaná výraznou signaturou Olbram Zoubek.

K této soše od nás zároveň dostanete i certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nádherná a jedinečná socha Marie (poprsí) je nyní spolu se sochou Josef (poprsí) vystavena v galerii TOGA a jsou připraveny k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Zoubek Olbram

Euterpé (Můza pro Mariánské lázně)

Cena: na vyžádání
Zouhar Pavel

Anděl, zlatý (36cm)