Přichází „zoubkovský“ podzim – Olbram Zoubek – Podzim

Přidáno: 16. 9. 2023


Krásný den všem návštěvníkům naší galerie,


s pomalu přicházejícím podzimem jsme si pro Vás připravili ukázku vnímání tohoto ročního obdobím Olbramem Zoubkem.


Galerie TOGA nabízí k prodeji dva malé reliéfní tisky Podzim výřez a Podzim detail rukou spojený v jedno krásné dílo. Jedná se o detailní výřezy z původního velké cínového reliéfu Podzim, který jste měli možnost také v naší sbírce vidět.

Reliéfní tisky Podzim od Olbrama Zoubka patří do cyklu „Celý rok“. Cyklus „Celý rok“ vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Celý cyklus se skládá z 5 velkých reliéfních tisků: Jaro, Léto, Podzim, Zima a Celý rok, kde jsou všechna 4 roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období.


Zajímavostí je, že v Zoubkově podání jsou roční období ženského rodu a proto každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými „zoubkovskými“ účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období: Jaro – růže, Léto – obilný klas, Podzim – hrozen vína, Zima – dlouhé vlasy a věneček.


Podzim je znázorněn jako žena s utaženým zlatým drdolem, nabízející v dlaních zlatý hrozen vína, jež je atributem podzimu – vinobraní.
Nenechte si tyto reliéfní tisky uniknout, vřele je doporučujeme jako investiční umělecké dílo. Roční období Olbrama Zoubka patří mezi autorova nejvyhledávanější díla a nás velmi těší, že se nám podařilo dát dohromady takto unikátní soubor dvou malých reliéfních tisků.


Celková velikost zlatého zdobného rámu je 41 x 54 cm, každý tisk má rozměr 21 x 15 cm. Oba tisky jsou samozřejmě signované autorem a opatřeny značkou AT. K dílu přikládáme Certifikát pravosti vydaný Nadačním fondem Kmetová Zoubek.


Nádherný soubor dvou malých reliéfních tisků Podzim – Podzim výřez + Podzim detail rukou, je vystaven v galerii TOGA a čeká na svého nového majitele, kterému ojediněle zpestří interiér.

Vaše Galerie TOGA

Další novi