Tělo Achillovo

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Tělo Achillovo

Velký reliéfní tisk “Tělo Achillovo” patří do souboru reliéfů s náměty z řecké mytologie, která byla Olbramu Zoubkovi vždy velmi blízká. K reliéfům jsou tematicky příbuzné také komorní plastiky a velké sochy, k nimž Olbrama Zoubka inspirovalo Euripidovo drama Ifigenie v Aulidě. A toto drama Olbrama Zoubka inspirovalo k řadě soch a reliéfů, z nichž nejznámější je Zoubkova nejoblíbenější socha Ifigenie. Ta v cementu a se zlatými vlasy ostatně stála před jeho rakví a pohřeb zahájil právě Jan Kačer recitací veršů z Homérovy Odyssey.

Ojedinělý velký reliéfní tisk Tělo Achillovo vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985. Tento reliéfní tisk je výřez z velkého čtvercového olověného reliéfu o rozměru 60 x 60 cm. I proto je tento velký reliéfní tisk tak výjimečný, kdy zobrazuje pouze část velké lidské postavy, protože Olbram Zoubek na svých reliéfech mnohem více pracoval se zobrazením celých postav. Zde se navíc jedná o mužskou postavu bojovníka.

Na tisku je nádherně plasticky znázorněna část trupu bojovníka s paží, ve které drží zlacené kopí.

Celková velikost reliéfního tisku v luxusním hlubokém zlatém rámu je 62 x 57 cm. Adjustován je na plnou velikost papíru, která je 44 x 41 cm.

Olbram Zoubek tento velký reliéfní tisk signoval v pravém dolním rohu svým typickým podpisem. Tisk je opatřen i značkou A.T.

 Velký reliéfní tisk Tělo Achillovo  je v Galerii TOGA nabízen k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky