Tělo Achillovo

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Tělo Achillovo

Jedinečný velký reliéfní tisk Tělo Achillovo vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985. Jako matrice posloužil velký cínový reliéf stejného názvu. Původní reliéf patří do cyklu Ifigenie (hlavní postavy). Olbram Zoubek byl v tomto období velmi fascinován řeckou kulturou a jejich bájemi. Postavy ze starých řeckých bájí byly Olbramovi nejoblíbenější a byly mu inspirací po celou dobu jeho tvorby. 

Velký reliéfní tisk Tělo Achillovo zobrazuje polovinu torza mužského těla, který ve své levé ruce třímá zlaté kopí. Olbram Zoubek moc mužských postav netvořil a také svou velikostí a provedením. Na většině Zoubkových reliéfů je zobrazena celá postava či část postavy. V případě tohoto tisku je ale postava opravdu veliká a na reliéfu tvoří významnou část. Tisk je krásně plastický, postava Achilla je velmi dobře viditelná. V kontrastu s tělem Olbrama Zoubek kopí pozlatil zlatým prachem.

Celkový rozměr velkého reliéfního tisku Tělo Achillovo je 54 x 40 cm. Samotný rozměr tisku adjustovaného na plný formát papíru je 41,5 x 25 cm. Rám v provedení zlaceného dřeva nese známky stáří, je lehce opotřebovaný. S tiskem skvěle koresponduje a jako celkem je velmi vyvážený.

Olbram Zoubek tento tisk signoval svým podpisem tužkou a opatřil jej značkou A.T.

Výjimečný velký reliéfní tisk Tělo Achillovo je připraven na prodej a může být právě váš.

Ukázka děl z prodejní sbírky