Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Zima 2

Nádherný Střední reliéfní tisk Zima 2, vznikl jako součást cyklu “Celý rok” v roce 2009. Olbram Zoubek vytvořil velký cínový reliéf se všemi ročními obdobími, které prezentuje vždy žena s typickým atributem daného ročního období. Z tohoto reliéfu následně vznikali malé reliéfní tisky všech ročních období i celku samotného.

Olbram Zoubek vytvořil dva rozdílné cykly Celý rok. První cyklus zobrazoval pouze hlavy jednotlivých ročních období. Cyklus Celý rok 2 zobrazuje jednotlivá roční období jako celé ženské postavy a každá opět drží atribut daného ročního období. Jiný je i použitý rozměr tisku. Samotný tisk Zima 2 má rozměr 23 x 12 cm.

Zima nemá žádný specifický rostlinný atribut, pro atribut zimy použil Olbram Zoubek dlouhé vlasy ženy, které ji celou zahalují a hlavu ji zdobí věnev. Vlasy a věnec jsou bohatě zlacené a tvoří tak výraznou dominantu celého tisku.

Náš tisk Zima 2 je ve skvělé kvalitě, perfektně plastický, bez jediného kazu. Celková velikost malého reliéfního tisku Zima 2 v rámu je 61 x 43 cm, rozměr papíru je 42 x 24,5 cm. Olbram Zoubek tento tisk signoval tužkou. Vlevo pak najdeme značku A.T.

Krásný střední reliéfní tisk Zima 2 z cyklu Celý rok 2 je připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky