Celý rok varianta 2

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Celý rok varianta 2

Velký reliéfní tisk Celý rok vytvořil Olbram Zoubek v roce 2009. Zpracoval dvě varianty: Variantu 1, kde každé roční období zpodobnil jako ženskou hlavu s typickými Zoubkovskými účesy, které mají ve vlasech vetknut symbol svého ročního období.

Naše varianta 2 znázorňuje jednotlivá roční období jako celou ženskou postavu (končící pod pasem). Každá ženská postava má atribut jednotlivého ročního období, které znázorňuje.

Jaro drží růži, Léto obilný klas, Podzim nabízí hrozen vinné révy a konečně Zima je zahalena do dlouhých vlasů.

Jaro, Léto, Podzim, Zima tvoří velký reliéfní tisk Celý rok, kde jsou všechna 4 roční období znázorněna spolu v pomyslném kruhu – koloběhu ročních období. Střed tisku tvoří Slunce.

Každá postava zabírá vždy 1/4 reliéfního tisku a je proti předchozí vždy otočena o 90°.

Velký reliéfní tisk Celý rok jsme adjustovali do hlubokého rámu zlaté barvy a černými boky v plné velikosti papíru, na kterém je tisk vytvořen. Rozměr tohoto díla je 61 x 56 cm, velikost papíru je 44 x 42 cm. Samotný reliéfní tisk má rozměr 35 x 35 cm.

Opravdu nádherný velký reliéfní tisk Celý rok varianta 2 je v perfektní kvalitě, jak je v galerii TOGA zvykem. Zlacené jsou v tomto případě všechny atributy ročních období, hlavy jsou perfektně plastické a viditelné. Olbram Zoubek zlacením zvýraznil jednotlivé atributy ročních období a také slunce ve středu reliéfního tisku.

Velký reliéfní tisk Celý rok varianta 2 je pro vás připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky