Žena z Chalkidy

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Žena z Chalkidy

Velký cementový reliéf Žena z Chalkidy v rozměru 62,5 x 63 cm vznikl v květnu roku 1985 v rámci cyklu Ifigenie (hlavní postavy), kam patří i velký cementový reliéf Achilles, které spolu tvoří působivou dvojici.

Jeho velikost 63 x 63 cm je opravdu působivá. Tyto cementové reliéfy se na trhu vůbec nevyskytují, takže jsou velmi vzácné.

Olbram Zoubek byl fascinován řeckou kulturou a jejím uměním. Opakovaně se do něj v 60tých letech vracel spolu se svou ženou Evou Kmentovou a inspirace řeckou kulturou je na jeho dílech jasně patrná. Žena z Chalkidy je toho jasným dokladem, nejen svým názvem antického hrdiny, ale i modelací a proporcemi jeho těla.

Jedná se u největší rozměr cementových reliéfů, které Olbram Zoubek tvořil metodou dusání do formy. Po vytvrdnutí je polychromoval a části zlatil. Žena z Chalkidy má sytě modré pozadí a výrazně zlacené kanelované šaty, typický pevně utažený účes i misku, kterou drží ve zvednuté ruce. Tělo je pak dobarveno bílou barvou.

Reliéf Žena z Chalkidy má tak nádherný kontrast a štíhlá postava ženy vystupuje z temného podkladu.

Olbram Zoubek tento cement nesignoval a pravost díla potvrdil a vystavil Certifikát pravosti díla, Nadační fond Kmentová Zoubek.

Působivé jedinečné dílo – velký cementový reliéf Žena z Chalkidy je nyní vystaven v naší Galerii TOGA. Je k dispozici spolu s druhým velkým cementovým reliéfem Achilles.

Ukázka děl z prodejní sbírky