Vlasatice (střední)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Vlasatice (střední)

Střední cínový reliéf Vlasatice (střední) patří do triptychu Vlasatic (Pravá, Levá, Střední), který byl vytvořen Olbramem Zoubkem v roce 2010. Vlasatice patří velmi cenněným kusům ze Zoubkovi tvorby a na trhu se takřka nevyskytují.

Inspirací k těmto dílům byl pro Olbrama Zoubka básník František Halas. Halasova básnického díla si Olbram Zoubek velmi vážil a dobře ho znal, měl v knihovně Halasovy básnické sbírky, v nichž si skutečně četl a z nichž vypisoval do dopisů blízkým lidem básně či úryvky básní. Slovo Vlasatice lze nalézt  i v jedné z Halasových básní – Spáč.

Část Halasovi tvorby a báseň Spáč můžete nalézt na tomto odkazu.

Vlasatice střední je výjimečný střední cínový reliéf z tvorby Olbrama Zoubka. Zaujme především bohatě rozevlátými vlasy, které jsou umocněné výrazným zlacením. Oproti Vlasatici pravé a levé, kde jsou na tisku znázorněny ženské hlavy z profilu, kterým kolem celé hlavy vlají nádherné, dlouhé zlaté vlasy je Vlasatice střední znázorněna jako ženské tělo naopak bez hlavy, které je celé zahaleno dlouhými vlajícími vlasy.

Reliéf je velmi plastický a ve skvělém stavu. Reliéf má rozměr 22 x 22 cm. Olbram Zoubek jej označil svou signaturou raznicí na rubu vpravo dole.

Jedinečný střední cínový reliéf  Vlasatice střední je v galerii TOGA pro vás připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky