Krajina z Chomutova III

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Jiří Hottmar – Krajina z Chomutova III

Nesmírně zajímavé dílo Krajina z Chomutova III z roku 1976 z ateliéru Jiřího Hottmara zaujme svou technikou a celkovým dojmem z něj vyzařujícím.

Díky své specifické technice působí velmi moderně a svěže a dokážeme si ho lehce představit v jakékoliv moderní pracovně či interiéru.

Jiří Hottmar byl pověstný svými barevnými tóny, kdy si barvy, po vzoru starých holandských mistrů, míchal sám z prášku. Často používal i v dnešní době již netradiční přísady jako například vaječný žloutek.

Což je ostatně vidět i na tomto obrazu, kdy díky tomu získal až snové odstíny barev.

Ústředním motivem tohoto obrazu Krajina z Chomutova III – zimní krajiny, je skupina vzájemně propletených kmenů v popředí. Pozadí jim dotvářejí jednoduché hranaté domky lemující betonem lemované koryto potoka. A právě jednoduchost staveb, proti tomu malebnost a přirozenost kmenů, to vše dotvářené pozadím v pozoruhodných odstínech hnědé a žluté, vytvářejí až kubistický ráz obrazu.

Obraz je rámován do starého rámu poplatnému době vzniku a jeho celková velikost je 74 x 124 cm. Obraz samotný má pak rozměr 60 x 110 cm.

Je signován v pravém spodním rohu typickou signaturou Hottmar J. Na rubu obrazu naleznete popisný štítek z prodejny Dílo z dob minulých.

Atraktivní a jedinečný obraz Krajina z Chomutova III Jiřího Hottmara je nabízen k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky