Ještě Jiskra

Olbram Zoubek – Ještě Jiskra

Velkolepý cementový reliéf Ještě Jiskra vytvořil Olbram Zoubek v roce 2004. Jde o nádherné dílo o rozměru 50 x 50 cm.

Olbram Zoubek mnoho cementových reliéfů netvořil, existuje tedy velmi málo kusů a jsou na našem trhu s uměním velkou vzácností. Technika dusaného cementu umožňovala tvořit vysoké tzv. Haut-reliéfy, čehož je náš reliéf Ještě Jiskra dokonalým příkladem. Tělo Jiskry a zejména její hlava vystupuje více než 6 cm nad povrch reliéfu.

Reliéfní forma byla vytvořena Zoubkovo technikou typickou pro reliéfy z tohoto období – postupné nanášení a namačkávání kousků sochařské hlíny, což je skvěle vidět zejména na podkladové ploše reliéfu Ještě Jiskra.

Jiskra je štíhlé protáhlé postavy a její jemná dívčí tvář je lemována účesem ve stylu “mikádo”. Hlava zaujímá stejnou pozici, kterou známe například ze sochy Marie (poprsí), nebo také z velkého reliéfního tisku Sblížení.

Cementový reliéf Ještě Jiskra je patinován do sytě šedé barvy čistého cementu. Vlasy Olbram Zoubek silně pozlatil, takže tvoří dokonalý kontrastní detail celého díla.

Reliéf je signován na lícové straně vpravo dole „razítkem“ O ZOUBEK. K reliéfu od nás při koupi obdržíte také Certifikát pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Skvělý velký cementový reliéf Ještě Jiskra o rozměru 50 x 50 cm je nyní vystaven v galerii TOGA a může být právě váš.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu