Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Vlastimil Zábranský – Hlasatel

Nádherný obraz Hlasatel z ateliéru Vlastimila Zábranského je vytvořen kombinovanou technikou a lze v něm snadno rozpoznat rukopis Vlastimila Zábranského.

Pro něj je typický snový styl velmi jemný přechodů barev, kdy jeho postavy jakoby vystupují z lehkého oparu. Dominantním prvkem obrazu Hlasatel jsou oči obou aktérů. Oči které jsou výrazným prvkem Vlastimila Zábranského, oči které Vás neustále sledují a komunikují s vámi dávají tomuto obrazu neuvěřitelnou hloubku.

Vlastimil Zábranský zde s hravostí a nadsázkou sobě vlastní zobrazil postavu Hlasatele, který ač malého vzrůstu, ovládá díky síle hlasu a mikrofonu velkou postavu alegorizující dav, který se ve své “dětské jednoduchosti” znázorněné velkým dudlíkem okolo krku, dá poměrně snadno ovládat.

V tomto všeříkajícím vyjádření síly médií a ega, lze snadno spatřit definici diktátora a jím ovládaných davů. Jak příznačné pro dnešní svět.

Obraz Hlasatel je rámován na krásného zdobného rámu a umístěn pod luxusní muzeální sklo. Celková velikost díla je 51 x 61 cm, obraz samotný má rozměr 44 x 54 cm.

Vlastimil Zábranský obraz signoval dole uprostřed svým podpisem.

Vynikající dílo Hlasatel Vlastimila Zábranského je v galerii TOGA připraven k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan