Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Vlastimil Zábranský – Dívka

Skvělý obraz Dívka je naprosto typickým a nutno říct, že úžasným dílem Vlastimila Zábranského. Vytvořil jej svojí nezaměnitelnou kombinovanou technikou na papír. Všichni známe jeho snové rusé dívky se zasněným nevinným pohledem.

Velké modré dívčí oči, které na vás neustále sledují hledí z nevinného obličeje lemovaném záplavou rusých vlasů. Ztepilá postava dívky se směrem dolů postupně vytrácí a posledním kontrastem je bohatý rusý klín dívky. Obraz přesto nepůsobí vulgárně, právě naopak.

Obrazy Vlastimila Zábranského mají pozadí s úžasným valérem, jeho postavy mají neostré kontury. To vše přispívá k výslednému jemnému obrazu.

Obraz je autorsky adjustován do “Zábranského rámu”, masivního sytě hnědé barvy. Dílo samotné je nalepeno na světle hnědou paspartu. Je tak vidět plný profil papíru a dílo vypadá krásně celistvě. Nesmí chybět ani mosazná tabulka se jménem Vlastimil Zábranský a jeho legendárním letopočtem 1936 – 2029.

Celkový rozměr rámu je 64 x 54 cm, obraz samotný má rozměr 40 x 30 cm. Vlevo dole pak najdeme signaturu Vlastimila Zábranského.

Jedinečný obraz Dívka autora Vlastimila Zábranského je v galerii TOGA připraven k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky