Bez názvu

  • Technika: Litografie
  • Velikost: 71 x 63 cm
  • Rámováno
  • List č. 13/20

18 500 Kč

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Fotografie díla

Více o díle

Aleš Lamr – Bez názvu

Představovanou litografii Bez názvu vytvořil Aleš Lamr ve svém vrcholném období v roce 1979.

Aleš Lamr je pověstný tím, že svoji tvorbu nepoutá konvencí pevných hranic, často překračuje i linii papíru a nechává svoje dílo proplouvat až do reálného světa.

Už na první pohled se jedná o práci Aleše Lamra, která nese všechny prvky typické pro jeho tvorbu: množství neidentifikovatelných tvarů zdánlivě chaoticky létá v ploše papíru, použití velmi výrazných barev i nedodržování nějakého pevného rámce plochy papíru.

Z pevné, ukotvené plochy, která je doslova poseta objekty a tvary, se tyto objekty jakoby vznášejí a stoupají vzhůru v realitě jednotlivých artefaktů. Celková kompozice působí značně odlehčeně, což ještě umocňují stoupající objekty, které se jakoby postupně uvolňují z homogenní masy v dolní části obrazu. Vše má úžasnou perspektivu a hloubku.

Litografie Bez názvu je dole uprostřed signována podpisem tužkou A. Lamr a letopočtem 79. Vlevo pak nejdeme číslování 13/20.

Celkový náklad byl pouhých 20 ks, náš list má číslo 13/20.

Krásná, hravá a pozitivní litografie Aleše Lamra Bez názvu je rámována do původního dřevěného, mořeného rámu o velikosti 71 x 63 cm.

Litografie Aleše Lamra Bez názvu je pro Vás připravena k prodeji.