„Všeříkající“ Hlasatel Vlastimila Zábranského

Přidáno: 5. 2. 2023

Také máte občas pocit, že Vás někdo sleduje? Buď je to opravdu jen pocit nebo vlastníte obraz od Vlastimila Zábranského. Právě Zábranského obrazům dominují oči postav. Oči, které Vás neustále sledují a snaží se k Vám promlouvat. Z takových obrazů máte neustálý dojem, že rozhodně mají co říci. A právě takový je obraz nesoucí název Hlasatel, který Vám chceme představit. Všimli jste si, že hluboký pohled, kterému neuniknete má také Mona Lisa? Nejslavnější obraz na světě jsme nedávno shlédli v galerii Louvre při naší cestě za uměním do Paříže. Neskutečný obraz, který stojí za to vidět na vlastní oči.


Zpět k našemu autorovi ale… Dalším ze Zábranského charakteristických prvků je volba barev a to zejména velmi jemné přechody mezi barvami, kdy postavy snově vystupují z lehkého oparu. V tomto obrazu Vlastimil Zábranský s hravostí a nadsázkou sobě vlastní zobrazil postavu Hlasatele, který ač malého vzrůstu, ovládá díky síle hlasu a mikrofonu velkou postavu alegorizující dav, který se ve své „dětské jednoduchosti“ znázorněné velkým dudlíkem okolo krku, dá poměrně snadno ovládat.


V tomto všeříkajícím vyjádření síly médií a ega, lze snadno spatřit definici diktátora a jím ovládaných davů. Jak příznačné pro dnešní svět.
Obraz Hlasatel je rámován do zdobného rámu a umístěn pod luxusní muzeální sklo. Celková velikost díla je 51 x 61 cm, obraz samotný má rozměr 44 x 54 cm. Vlastimil Zábranský obraz signoval dole uprostřed svým podpisem.


Alegorický obraz Hlasatel je připraven v Galerii Toga pro svého nového majitele. Budeme se Těšit!

Další novinky v Galerii TOGA