...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Vive Paris – 2. díl

Vive Paris – 2. díl

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Krásný den všem příznivcům galerie Toga,

pokračujte s námi na cestě za uměním a architekturou Paříže. Pro místní obyvatele a turisty se zde nabízí nepřeberné množství kulturních institucí : přes 150 muzeí a 200 galerií, asi 100 divadel, přes 650 kin a více než 10 000 restaurací. Nelze vždy navštívit všechno ale my jsme se obdivovali následujícímu…


Opéra Garnier taktéž Palais Garnier je jeden ze dvou operních domů v Paříži, které využívá Opéra national de Paris. Opéra Garnier nese jméno svého architekta Charlese Garniera a byla otevřena v roce 1875. Významná budova dala název nejen zdejší ulici (Avenue de l’Opéra), náměstí (Place de l’Opéra), stanici metra (Opéra) ale i celému 9. obvodu. Architekt Garnier navrhl budovu, která měla svou pompézností a luxusem oslavit císařství, proto zvolil v architektuře i výzdobě novobarokní styl.


Říká vám něco příběh o Fantomovi opery? Jistěže ano! Tento operní dům je dějištěm tohoto příběhu a reálnou základnou pro jeho vznik byly tajemné zvuky z podzemí během prvních představení a také ne zcela objasněná nehoda, při které 20. května 1896 spadlo protizávaží těžkého lustru a zabilo 56letou domovnici Madame Chomette. Tyto události a tak trochu odstrašující rozsáhlé chodby suterénu daly vytvořit mýtu, který se stal fenoménem. Jako první se tohoto příběhu ujal ve svém románu Gaston Leroux (info pro čtenáře). Na operu jsme sice nezavítali, tlačeni časem a obsahem našeho kufru, který neobsahoval dress code hodný pařížské opery. Avšak návštěvu této impozantní budovy zahalené do hávu mystična, jsme si nemohli nechat ujít.


Katedrála Notre-Dame (doslova katedrála Naší Paní, označovaná také jako katedrála Panny Marie nebo chrám Matky Boží), ale asi nejlépe znějící ve francouzštině Cathédrale Notre-Dame de Paris. Věhlasná gotická katedrála spadá pod pařížskou římskokatolickou arcidiecézi a patří k významným památkám evropské středověké architektury. Na této památce jsme obdivovali přechod od pozdně románské ke gotické architektuře a použití vnějších opěrných oblouků obvodových zdí a průčelí s četnými zdobenými sochami. Byla postavena v letech 1163–1345 a 15. dubna 2019 katedrálu bohužel zachvátil požár, který zničil krov a sanktusovou věž. I přesto je stále obdivuhodná a nás trochu zamrzelo, že jsme se k této konkrétní kulturní památce nevypravili o mnoho let dříve a neviděli ji v celé své kráse, bez přítomného lešení.


Stejně tak asi nemusíme představovat Louvre – muzeum umění ale právě to je pro nás milovníky umění synonymem Paříže a hlavní cíl naší cesty. Louvre, sídlící v palácovém komplexu Palais du Louvre, bývalém sídle francouzských králů je zkrátka zážitek. Na ploše 72 tisíc m² vystavuje toto muzeum přes 35 tisíc exponátů (z celkové sbírky asi 554 tisíc) od pravěku po 19. století. Co do návštěvnosti je nejnavstěvovanějším muzeem na světě. Za zmínku mimo světově proslulou Monu Lisu stojí také umělecké exponáty jako Madona ve skalách, Svoboda vede lid na barikády, Cyklus Marie Medicejské, Svatba v Káni galilejské, Venuše Mélská, Níké Samothrácká, i tato díla patří mezi nejvyhledávanější. My jsme byli unešení z každého exponátu a spatřovali v nich větší či menší inspiraci autorů, které nabízí také naše galerie.


Architektura zdejších budov by vydala na tlustou knihu. Například klasicistní styl architektury jsme spatřili ve Vítězném oblouku, který dal postavit Napoleon Bonaparte na paměť svého vítězství v bitvě u Slavkova. Oblouk byl vybudován v letech 1806–1836 a stojí uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle na západním konci slavného pařížského bulváru Avenue des Champs-Élysées. Každý rok u oblouku bývá ukončen cyklistický závod Tour de France a my byli tak trochu rádi, že jsme se do tohoto období zrovna nepřipletli, jsme spíše moto nadšenci :). K památníku můžete vejít podzemní chodbou, v ně stavby navštívit malé muzeum a na jeho střeše je veřejně přístupná vyhlídková terasa. A jen pro zajímavost, Vítězný oblouk byl inspirací pro Dianin chrám ve Valticích.


Neutuchající dojmy ze všech těch krás nás ještě dlouho budou naplňovat entuziasmem.


Příště opět na viděnou od „někud“…

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
I když je První duben známý jako den aprílových žertíků, může také...
Veronika Gajová
A jaký význam má Velký pátek pro Vás? Dodržujete tradice? Držíte půst?...
Veronika Gajová
Hlubokou koncentrací a pečlivým promýšlením své grafické tvorby je známý Zbyněk Janáček....
Veronika Gajová
Rádi Vám zprostředkujeme příjemný a bezpečný nákup v naší Galerii TOGA s.r.o....
Veronika Gajová
Vychutnejte si pohled Oty Janečka na sedící dívku… Obraz „Sedící dívka“ představuje...
Veronika Gajová
České galerie se oživily interaktivními událostmi a radostí z umění, která se...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci
Pavel_zouhar_sousosi_milenci_z_teruleu_seda_20230412_6

PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.

5/5
Milá paní Gajová, možná ani netušíte, jakou jste mi společně s mým partnerem Davidem udělala radost. Výběr sousoší Milenci z Teruelu od Pavla Zouhara předčil moje očekávání. Doposud jsem autora ani materiál litinu pro umělecká díla neznal. Celý dárek k mým narozeninám se nesl ve velkém utajení. Bylo mi jen řečeno, že dostanu něco, po čem již dlouho toužím. Před odjezdem k vám do galerie mi byl povyprávěn příběh podle legendy ze 13. století, na jehož motiv je socha umělecky ztvárněná. Když nám pak váš manžel otevřel dveře do galerie, hned na mě Diego a Isabel ze sousoší dýchli svou něhu a lásku. Vašemu manželovi děkuji za milé přijetí, předání daru a také ukázku další skvostů vaší galerie. Byl to umělecký zážitek. Paní Gajová, s Vaším manželem vedete galerii na vysoké úrovni. Ještě jednou moc děkuji za milé přijetí a za zaslání díla k nám domů do Oldřichovic u Třince. Milenci z Teruelu už dýchají u nás v obývacím pokoji a oknem se dívají na okolní Beskydy. S pozdravem PhDr. Dalibor P. a MUDr. David S.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00