...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Vive Paris – 1. díl

Vive Paris – 1. díl

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Srdečně Vás zdravíme ze srdce Francie,

jak jsme po naší cestě za starodávnými památkami Egypta avizovali, tentokráte přinášíme opět dva cestopisné díly z našeho poznávacího „výletu“ do Paříže.


Paříž je kulturním městem prvního řádu. Rádi bychom ale začali trochu odjinud než od kultury. Pokud navštívíte Paříž, zjistíte, že se všichni v tomto metropolitním městě orientují podle obvodů. A neznalost obvodů neomlouvá :). Jen pro zajímavost: území Paříže je rozděleno do 20 obvodů a to včetně Bouloňského a Vincenneského lesíka, jenž leží již mimo hranice města. A aby toho nebylo málo, měli byste mít také podvědomí, na kterém břehu se nacházíte. Řeka Seina rozděluje město na dvě nestejné části, těmi jsou: severní – pravý břeh (větší) a jižní – levý břeh (menší).


Snažili jsme se mírnit a tak jsme se nevydali za největšími taháky Francie hned (ale vzápětí). Začali jsme Jardins du Trocadéro (Zahrady Trocadéra) – veřejným parkem, kde nasajete pro začátek tu správnou atmosféru. Park byl vybudován v roce 1937 na svažitém břehu řeky Seiny v rámci světové výstavy. Jeho rozloha činí 93 930 m². Terasa nad parkem skýtá dobrý výhled na Eiffelovu věž, na kterou jsme se za nedlouho rozešli…


Netřeba představovat nejznámější pařížskou dominantu… Eiffelovu věž (francouzsky La Tour Eiffel). Ale! Má prostě něco do sebe a je ikonická. Byla postavena v letech 1887 – 1889 a až do roku 1930 byla s výškou 300,65 metrů nejvyšší stavbou světa. V současnosti měří včetně antény na vrcholu 324 metrů. Je pojmenována po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi a pod balkonem první plošiny se po celém obvodu nachází nápis složený ze 72 jmen významných vědců a inženýrů, bez jejichž znalostí by vybudování věže nebylo možné. Věž má dvě restaurace. Ta v prvním patře s názvem 58 Tour Eiffel nabízí panoramatický výhled na Paříž. Restaurace Le Jules Verne, v patře druhém, má dokonce i svůj soukromý výtah. Tato restaurace obdržela slavnou hvězdu od Průvodce Michelin.


Na „Eiffelovku“ se dostanete výtahem nebo po schodech. Už výstup do prvního patra po 345 schodech je výkonem hodným medaile. Co teprve dalších 359 schodů do druhého patra? No nic, jeli jsme výtahem, kterým je přístupné i třetí patro, to už pouze výtahem.
I my máme takovou malou Eiffelovku – Petřínskou rozhlednu, pro kterou byla předlohou právě Eiffelova věž.


Nohy jsme si šetřili do dalšího veřejného parku Champ-de-Mars (Martovo pole) s rozlohou 24,32 ha. Na Champ de Mars se konají četné oslavy a veřejné akce jako koncerty, výstavy nebo ohňostroje. Posloužil nám k aktivnímu čerpání energie.


Neuniklo nám ani největší náměstí v Paříži Place de la Concorde (náměstí Svornosti) s neuvěřitelnou rozlohou 84 000 m², které bylo vybudováno v letech 1754 až 1763. Náměstí bylo původně zbudováno na počest krále Ludvíka XV., jehož jezdecká socha zde byla umístěna, neslo také jeho jméno. Avšak během Francouzské revoluce byla socha roztavena a náměstí přejmenováno na náměstí Revoluce. A jak už všichni z historie známe, na tomto místě byla místo sochy umístěna gilotina, na níž bylo popraveno na 1300 lidí včetně krále Ludvíka XVI. a později i královna Marie Antoinetta. Pro nás velmi zajímavé pocity, když stojíte na takovém místě a uvědomujete si, co se zde odehrávalo.


Na levém břehu v 7. obvodu Paříže stojí úchvatný komplex budov Invalidovny (francouzsky Hôtel National des Invalides). Tento komplex zahrnuje Muzeum Armády, vojenskou nemocnici a domov pro válečné veterány. Dnes je také místem posledního odpočinku největších válečných hrdinů Francie. Nejvýznamnější hrobku zde má Napoleon Bonaparte a jeho synové a mnoho dalších. Zdejší Dóm, který komplexu vévodí je katedrálním kostelem Francouzského vojenského ordinariátu.


A to nebylo všechno, na viděnou příští neděli u pokračování pařížské cesty za uměním a architekturou z Louvru a dalších míst…

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Slavíte Den matek? Čím děláte radost svým nejbližším vy? Den matek –...
Veronika Gajová
Grafik a malíř Václav Benedikt patří k výrazným osobnostem současného českého výtvarného...
Veronika Gajová
Dříve se tento významný den nazýval Den osvobození nebo Den osvobození od...
Veronika Gajová
Josef Hapka (otec známého hudebníka Petra Hapky) byl pověstný svými krajinky, které...
Veronika Gajová
Byl pozdní večer – první máj –večerní máj – byl lásky čas.Hrdliččin...
Veronika Gajová
Toto datum je datum magické, protože jej v kalendáři najdeme mezi jarní...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

Olbram_zoubek_sochar_a_muza_20211217_7-min

Petr H.

5/5
Vazena pani Gajova, manzelovi jsem to rikal osobne, ale chtel bych i Vam podekovat za vstricnost a ochotu. Jsem rad za mile setkani a chvili stravenou ve Vasi galerii. Preji Vam obema hezky zbytek vikendu. Petr H.
Zobrazit celou referenci
IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví: