...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Zeď české ambasády v Káhiře se proměnila v galerii pod širým nebem a sklízí úspěch mezi Egypťany

Zeď české ambasády v Káhiře se proměnila v galerii pod širým nebem a sklízí úspěch mezi Egypťany

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

V srdci egyptské metropole se nedávno stala česká ambasáda místem, které přitahuje pozornost místních obyvatel a turistů. Zeď této diplomatické budovy se proměnila v galerii pod širým nebem a stala se nejen nečekanou uměleckou výstavou, ale i kulturním mostem mezi Českou republikou a Egyptem. Tato iniciativa se setkává s velkým zájmem a nadšením ze strany Egypťanů.

Transformace zdi do podoby galerie byla součástí širšího kulturního projektu, jehož cílem je přiblížit české umění a kulturu široké veřejnosti v Egyptě. Celá akce je podporována Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a realizována ve spolupráci s místními umělci a institucemi.

Umělecká díla na zdi

Zeď české ambasády je nyní zdobena různými uměleckými díly, které představují široké spektrum české kultury. Na malbách se objevují motivy spojené s českou historií, přírodou a architekturou. Dále zde návštěvníci mohou vidět i moderní abstraktní umění, které přináší nový pohled na současné české umělecké směry.

Jedním z nejvýznamnějších umělců, kteří přispěli svými díly, je český malíř Jan Novák. Jeho malba „Pražský hrad v noci“ získala mnoho pozornosti díky svému detailnímu zpracování a působivému využití světla a stínů. Dále se na zdi objevují i díla místních egyptských umělců, což dodává celé výstavě mezinárodní rozměr a zvyšuje její atraktivitu.

Pozitivní reakce místních obyvatel

Egypťané na novou výstavu reagují velmi pozitivně. Pro mnoho z nich je to příležitost seznámit se s českou kulturou a uměním, které by jinak neměli možnost vidět. „Je to nádherný nápad. Jsem rád, že můžeme vidět kousek České republiky tady v Káhiře,“ uvedl jeden z místních obyvatel, který se přišel podívat na výstavu.

Výstava také přilákala pozornost místních médií, která o projektu informují jako o inspirativním příkladu kulturní spolupráce mezi dvěma zeměmi. „Tento projekt je skvělým příkladem toho, jak mohou umění a kultura spojovat národy. Ukazuje to, že i vzdálené země jako Česká republika a Egypt mohou najít společnou řeč prostřednictvím umění,“ uvedla redaktorka místního deníku.

Kulturní most mezi národy

Projekt vytvoření venkovní galerie na zdi české ambasády v Káhiře je součástí širšího záměru České republiky podporovat kulturní výměnu a dialog mezi národy. Podle zástupců ambasády je jedním z hlavních cílů přiblížit českou kulturu a hodnoty lidem v Egyptě a zároveň podpořit místní umělce v jejich tvorbě.

„Věříme, že umění má moc spojovat lidi a překonávat kulturní bariéry. Tento projekt je příkladem toho, jak můžeme prostřednictvím umění a kultury budovat silnější a trvalejší vztahy mezi našimi zeměmi,“ uvedl český velvyslanec v Egyptě.

Transformace zdi české ambasády v Káhiře do podoby venkovní galerie je tedy nejen uměleckým počinem, ale i symbolickým krokem k posílení kulturního a diplomatického dialogu mezi Českou republikou a Egyptem. Tento projekt je živým důkazem toho, že umění může skutečně měnit svět a spojovat lidi z různých koutů planety.

Budoucnost projektu

Díky pozitivnímu ohlasu se plánuje, že výstava na zdi české ambasády bude rozšířena a obohacena o další díla. Česká ambasáda také zvažuje další podobné projekty, které by přinesly české umění a kulturu blíže egyptské veřejnosti a podpořily kulturní výměnu mezi oběma zeměmi.

Výstava na zdi české ambasády v Káhiře je tak jen začátkem mnohem širšího kulturního dialogu, který může přinést mnoho pozitivního nejen pro Českou republiku a Egypt, ale i pro celý svět.

Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Obrázek „Plačící Dívka“ od Oty Janečka zachycuje profil plačící dívky, jejíž tvář...
Veronika Gajová
Obraz nesoucí název Odaliska (neboli otrokyně v sultánově harému) namaloval Henri Matisse...
Veronika Gajová
„Faun a nymfa“ je dílo významného českého sochaře Olbrama Zoubka. Olbram Zoubek...
Veronika Gajová
Ozdobte si interiér například své kanceláře historickým dokumentem pocházejícím z roku 1798...
Veronika Gajová
Český malíř a grafik, hlavní představitel českého pop-artu, rovněž autor expresivních maleb...
Veronika Gajová
V malém městečku v Německu, kde ticho vesnice ruší jen zpěv ptáků...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

Olbram_zoubek_sochar_a_muza_20211217_7-min

Petr H.

5/5
Vazena pani Gajova, manzelovi jsem to rikal osobne, ale chtel bych i Vam podekovat za vstricnost a ochotu. Jsem rad za mile setkani a chvili stravenou ve Vasi galerii. Preji Vam obema hezky zbytek vikendu. Petr H.
Zobrazit celou referenci
IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00