Tomáš Bím – Molo- bójka

Přidáno: 20. 2. 2023

Krásný den Vám všem,


velká barevná litografie vznikla pod rukama Tomáše Bíma v roce 2016 s názvem Molo- bójka, nese typický „bímovský“ rukopis.
Tomáš Bím patří mezi přední české výtvarné perfektcionisty, stejně jako například Kamil Lhoták. Inspiraci nachází v prostředí, které důvěrně zná: plovárny, hřiště, dvory, závodní dráhy, zahrady, mořská pobřeží apod. Na první pohled toto dílo budí dojem procítěnou barevností a jednoduchou stylizací.


T. Bím v dětství chodil za svým tatínkem do studia Jiřího Trnky a pozoroval, jak a co se zde tvoří. Vydržel tam hodiny, někdy i celý den. Jednou mu samotný pan Trnka řekl, že jestli chce být také malířem, musí denně kreslit vše, co vidí kolem sebe. Nic více, nic méně. A tento okamžik ho ovlivnil na celý život.


Jeho litografie zobrazují různorodá prostředí a výjimečně zachycují „genius loci“ daného místa či prostoru. Rád používá výrazné, syté a jasné barvy, které dávají jeho dílům hloubku a jedinečný výraz. Litografie Molo- bójka má skvěle vykreslenou perspektivu pohledu z mola, na kterém leží bójka.


Pro adjustaci jsme použili kovový rám sytě modré barvy, který skvěle koresponduje s „bímovskou“ barevností. Rozměr díla v rámu je 63 x 50 cm, litografie samotná má rozměr 48 x 38 cm. Tomáš Bím svou litografii Molo- bójka podepsal dole uprostřed tužkou a zároveň doplnil i letopočet vzniku a číslo listu. Tato litografie byla vydána v celkovém nákladu 60 ks, náš list má číslo 29.


Vneste barvy a jedinečnost do svého domova s litografií Molo – bójka, která je nyní připravená k prodeji v naší Galerii Toga.

Doufáme, že jsme Vám naším dnešním výběrem zpříjemnili den…
Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA