Molo – Bójka

27 000 Kč

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Tomáš Bím – Molo- bójka

Velká barevná litografie Tomáše Bíma z roku 2016 s názvem Molo- bójka nese typický “bímovský” rukopis.

Tomáš Bím patří mezi přední české výtvarné precizionisty, stejně jako například Kamil Lhoták. Vychází z prostředí, které intimně zná: plovárny, hřiště, dvory, závodní dráhy, zahrady, mořská pobřeží apod. Jeho výtvarná stylizace je jednoduchá a vyniká v ní barevné cítění, které má “bímovský” rukopis a to nejen v obrazech, ale zejména v litografiích. 

V dětství chodil za tatínkem do studia Jiřího Trnky a pozoroval, jak se tam tvoří. Hodinu, dvě někdy i celý den. Jednou mu pan Trnka řekl, že jestli chce být také malířem, musí denně kreslit všechno kolem sebe a každý den. Nic víc. To ho ovlivnilo a toho se držel. 

Jeho litografie zachycují nám důvěrně známé prostředí s vynikajícím zachycením “genius loci” daného místa či prostoru. Rád používá výrazné. syté a jasné barvy, které dávají jeho dílům hloubku a silný výraz.

Litografie Molo- bójka má skvělé vykreslenou perspektivu pohledu z mola, na kterém leží bójka. Pro adjustaci jsme použili úžasný kovový rám sytě modré barvy, který skvěle koresponduje s bímovskou barevností. Rozměr díla v rámu je 63 x 50 cm, litografie samotná má rozměr 48 x 38 cm.

Tomáš Bím svou litografii Molo- bójka podepsal dole uprostřed tužkou a zároveň doplnil i letopočet vzniku a číslo listu. Litografie byla vydána v celkovém nákladu 60 ks, náš list má číslo 29.

Skvělá moderní litografie Tomáše Bíma – Molo- bójka je nyní v galerii TOGA připravena k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat