...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Noc z 30. dubna na 1. května aneb Pálení čarodějnic

Noc z 30. dubna na 1. května aneb Pálení čarodějnic

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Toto datum je datum magické, protože jej v kalendáři najdeme mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem.


Kořeny „Pálení čarodějnic“ sahají hluboko do minulosti, kdy rovněž filipojakubská noc, Beltain či Valpuržina měli pro lidi velký význam. Již staří Keltové považovali Beltain za nejvýznamnější den v roce právě proto, že tímto svátkem začínalo kalendářní léto. Oslavovali tak přicházející život, zhasínali ohně staré a zapalovali nové, plné naděje a čistoty.


Z historie, jak dobře víme, lidé věřili v magické síly a čarodějnice. Poslední dubnovou noc se tedy snažili ochránit sebe, domácí zvířata i celé vesnice hned několika zvyky. Na kopcích pálili ohně, jejichž dým měl od blízkých obydlí odehnat zlo a vše špatné. Získaný popel byl velice cenný a rozhazoval se po polích, aby je posílil a budoucí úroda byla štědrá.
Nejjistější ochranou před čarodějnicemi je prý pálení ohně. Ten očišťuje od zlé moci.

Někteří lidé věřili v očistné účinky ohně natolik, že plameny proskakovali. Dokonce do vzduchu házeli zapálená březová košťata, která měla čarodějnice zahnat. Tradiční hranice, pagody či pyramidy ze dřeva mají stavět mladí lidé, protože čistých duší se zlo bojí nejvíc.


Ať budete večer 30. dubna v teple domova nebo zapalovat hranici pro čarodějnici, nechte se ohřát také u díla Tomáše Bíma, které jsme pro vás vybrali speciálně pro tento den…


Indiánské tábořiště – Tomáš Bím
„Indiánské tábořiště“ představuje mistrovskou litografii, která spatřila světlo světa v roce 2022. Tato limitovaná edice, nesoucí číslo 64 z 110, je jemným a působivým vyjádřením umělcovy tvůrčí vize.


Na plátně se rozprostírá malebná alej stromů, tvarovaných do elegantních oblých forem, připomínající ovály. Přední pláň obrazu zdobí kameny, na nichž jsou vytvořena černá a červená písma, a pod jedním z kamenů můžeme pozorovat několik desítek muchomůrek, které dodávají scéně organický prvek.


Tráva, malovaná žlutozeleně, vystihuje atmosféru léta, a v menších detailech, jako je indiánský tábor a strašák, je možné spatřit další vrstvy umělcovy kreativity.


Pro rámování litografie Indiánské tábořiště jsme zvolili velmi jednoduchý, moderní bílý rám, který skvěle konturuje barevnost díla Tomáše Bíma. Rozměr rámu je 63 x 50 cm, dílo samotné má ve výřezu rozměr 52 x 39,5 cm.

Galerie TOGA Vám přeje správný směr od všeho zlého k tomu krásnému a čistému

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Litografie „Spojená Budoucnost“ od Oldřicha Kulhánka je důmyslným obrazem, ve kterém se...
Veronika Gajová
Slavíte Den matek? Čím děláte radost svým nejbližším vy? Den matek –...
Veronika Gajová
Grafik a malíř Václav Benedikt patří k výrazným osobnostem současného českého výtvarného...
Veronika Gajová
Dříve se tento významný den nazýval Den osvobození nebo Den osvobození od...
Veronika Gajová
Josef Hapka (otec známého hudebníka Petra Hapky) byl pověstný svými krajinky, které...
Veronika Gajová
Byl pozdní večer – první máj –večerní máj – byl lásky čas.Hrdliččin...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

Olbram_zoubek_sochar_a_muza_20211217_7-min

Petr H.

5/5
Vazena pani Gajova, manzelovi jsem to rikal osobne, ale chtel bych i Vam podekovat za vstricnost a ochotu. Jsem rad za mile setkani a chvili stravenou ve Vasi galerii. Preji Vam obema hezky zbytek vikendu. Petr H.
Zobrazit celou referenci
IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.