Dívka s rukama v klíně – Olbram Zoubek

Přidáno: 21. 7. 2023

Dívka s rukama v klíně – Olbram Zoubek

K dispozici je další z různorodé série výřezu z cínových reliéfů, nyní Dívka s rukama v klíně z roku 2010. Poprvé u nás naleznete tisk, který znázorňuje tělo Dívky s rukama v klíně a nikoli výřez horní části postavy s tváří.

Tisk je tajemný, stydlivý, skrývající magii ženského pokolení. Tisk má celkový rozměr v rámu 40 x 32 cm. Samotný výřez tisku má 20x 14,5 cm. Tělo až dívčí postavy je po celé jeho ploše opatřen zlatým práškem. Je adjustován do zlatého rámu, okraje tisku jsou skryty pod bílou paspartou, tudíž zde není pro někoho rušící detail ručního papíru, který tisk sám o sobě má. Jedná se o přirozenou vlastnost ručního papíru. Někdo naopak dává přednost dílu, tak jak bylo ručně vyřezáno a oceňují dílo jako takové, jako je tomu například u tohoto rámování, středního tisku Zastavení.

Dívka s rukama v klíně Olbrama Zoubka se zaměřuje na postavu ženy a její ruce, pouze okrajově nastiňuje dívčí poprsí. Tisk je tak něžný, že nepohoršuje a působí až roztomile, byť znázorňuje ženské nahé tělo.

Pokud i přesto preferujete jiné motivy Olbrama Zoubka, stačí se podívat na naše webové stránky, kde naleznete aktuální nabídku, jak tisků, tak reliéfů či soch Olbrama Zoubka. V neposlední řadě, vám díla rádi představíme osobně přímo v naší galerii. Veškerá díla, která naleznete v prodejní sbírce, jsou díla aktuálně k prodeji a v galerii fyzicky vystavené.

Budeme se na vás těšit.

Vaše Galerie TOGA

Další novinky v Galerii TOGA