...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

44 let od úmrtí Evy Kmentové: Zavzpomínejme na fenomenální umělkyni prostřednictvím bronzového reliéfu Malá pěst

44 let od úmrtí Evy Kmentové: Zavzpomínejme na fenomenální umělkyni prostřednictvím bronzového reliéfu Malá pěst

veronika-gajova-galerie-toga

Veronika Gajová

Eva Kmentová se narodila 6. ledna 1928 a do vínku ji byl dán bezesporu neskutečný talent a umělecké cítění. Kdo nejvíce v umělkynině životě ovlivnil její pozdější tvorbu? Otec sochař a profesor František Kment, profesor Josef Wagner na uměleckoprůmyslové škole nebo její tehdejší kolegové mezi něž patřil i budoucí manžel Olbram Zoubek? Jedno Evě Kmentové upřít nelze, oplývala nejen talentem ale také značnou technickou vybaveností.


Po studiu na VŠUP se začala věnovat převážně sochám ženských figur, které se staly archetypem, překračujícím dobové ideologie. Lidská postava byla pro Kmentovou vždy základním motivem.


V roce 1954 se stala Eva Kmentová spoluzakladatelkou významné umělecké skupiny Trasa 54, která měla svým postojem a ideologií reagovat na nesmyslné tendence totalitního režimu v umění a snažila se držet krok s evropskou kulturou.


Šedesátá léta se nesou ve znaku sádrových reliéfů a otisků konkrétních předmětů a částí lidského těla, nejdříve prstů, nohou ale pak i celého těla (Prsty, 1966; Krajina, 1967). A od roku 1962 začala vytvářet série drobných reliéfů z cínu a ztvárňovala svá oblíbená témata – přírodu a člověka.


Jedním z nejvýraznějších spojení symbolu vejce a lidské figury bylo zachyceno v díle nazvaném „Lidské vejce“ z roku 1968. To ukazuje na její schopnost propojit přírodní motivy s lidskou postavou a vyjádřit tak hlubší symboliku prostřednictvím svého umění.


Dcera O. Zoubka a Evy Kmentové PhDr. Polana Bregantová prostřednictví Nadačního fondu Kmentová Zoubek odborně posuzuje práci svých rodičů a zachovává jejich nepopiratelný odkaz. Před Polanou se tomuto nadanému páru narodil ještě syn Jasan Zoubek.


I přes svůj mladý věk absolvovala Eva mnoho výstav doma i v zahraničí. Do svého díla doslova otiskla kus sebe a ve své době se dokázala prosadit víc než její manžel, sochař Olbram Zoubek. Obdivoval ji Jindřich Chalupecký i Meda Mládková a ocenil sám Jiří Kolář.


Eva Kmentová však bohužel zemřela předčasně 8. dubna 1980 a proto si právě v tento den připomínáme tuto vysoce ceněnou umělkyni, jejíž díla jsou na uměleckém trhu „ojedinělá“. A také proto bychom vám rádi představili dílo Malá pěst od Evy Kmentové, které je součástí prodejní sbírky Galerie TOGA.


Eva Kmentová – Malá pěst


„Malá pěst“ je jedním z charakteristických děl české sochařky Evy Kmentové, která se proslavila svou schopností zobrazovat lidské tělo a jeho části s výrazným emocionálním nábojem. Tento bronzový reliéf vytvořený v roce 1973 o rozměrech 15,5 x 18 cm zachycuje pěst ve zmenšeném měřítku.


Toto dílo je interpretací a symbolem síly, odhodlání či boje, kterými se člověk může projevit v různých situacích života.
Certifikát Nadačního fondu Kmentová Zoubek, který je k dílu přiložen, slouží jako potvrzení autentičnosti a původu díla. Tento certifikát je pro sběratele důležitým prvkem pro hodnocení a dokumentaci díla v rámci uměleckého kontextu.


Ojedinělé dílo na uměleckém trhu – Malá pěst od fenomenální autorky Evy Kmentové je nyní k prodeji v naší galerii. Neváhejte nás kontaktovat.

Vaše Galerie TOGA

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit ohledně díla? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další novinky v Galerii TOGA

Veronika Gajová
Když jsme poprvé spatřili obraz Makovice Zuzany Čížkové, byli jsme unešení. A...
Veronika Gajová
Kýč nebo umění? Už jste je zaznamenali naživo? Víkend v centru Prahy...
Veronika Gajová
Litografie „Komedianti“ od Adolfa Borna je jedním z jeho charakteristických děl, které...
Veronika Gajová
Litografie „Spojená Budoucnost“ od Oldřicha Kulhánka je důmyslným obrazem, ve kterém se...
Veronika Gajová
Slavíte Den matek? Čím děláte radost svým nejbližším vy? Den matek –...
Veronika Gajová
Grafik a malíř Václav Benedikt patří k výrazným osobnostem současného českého výtvarného...

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Vybrané reference naších zákazníků

Vybrané reference od našich zákazníků nám nejen dělají radost, ale také ukazují autentické zkušenosti a pocity z nákupu v naší galerii. Jsou to právě slova našich spokojených klientů, která nejlépe vypovídají o kvalitě a hodnotě uměleckých děl, která nabízíme.

Olbram_zoubek_sochar_a_muza_20211217_7-min

Petr H.

5/5
Vazena pani Gajova, manzelovi jsem to rikal osobne, ale chtel bych i Vam podekovat za vstricnost a ochotu. Jsem rad za mile setkani a chvili stravenou ve Vasi galerii. Preji Vam obema hezky zbytek vikendu. Petr H.
Zobrazit celou referenci
IMG-20231225-WA0000

Zbyněk M.

5/5
Dobrý večer. Omlouvám se za rušení ve svátek Vánoční, ale prosím, dovolte mi poděkovat za Váš čas a přístup. Manželka objevila rytinu, visící na zdi místo jiného obrazu, 24. prosince ve dvě ráno, a ten den a ani následující pak již nespala, rozklepaná štěstím. Přeji Vám hezký zbytek Vánoc a od nového roku mnoho úspěchů. Zbyněk M.
Zobrazit celou referenci
Olbram_zoubek_o_orantka_20221029_2

Mgr. Jana K.

5/5
Hezký den, paní Gajová, doma jsem včera rozbalila zásilku od Vás. Musím velmi ocenit, jak pečlivě a úhledně bylo vše zabaleno. Bylo napínavé dostávat se přes igelity k vytouženému dílu. :-) Byla jsem doma sama a věřte mi, že jsem si to užívala. Opatrně, kousek po kousku. Ano, díla pan Zoubka obdivuji a leží mi v hlavě několik let. Měla jsem ale dojem, že je to pro mě nedostupná záležitost. Sen… a ten se mi, i díky Vám, splnil. Jsem absolutně nadšená. Dílo předčilo mé očekávání. Měla jsem trošku strach, jestli se mi bude rám hodit do našeho moderně, jednoduše zařízeného bytu. Asi to byla nějaká intuice, protože rám i pasparta se hodí k doplňkům a krásně mezi strohými, minimalistickými tvary nábytku vynikne. Nemůžu se na něj (vlastně na ni) vynadívat. Už má, O. Orontka, svoje místo a chystá se i osvětlení. Jestli se dá říci, že se člověk může do díla zamilovat…… tak mně se to stalo. Tím spíš, že jsem se dozvěděla (a to jsem si přečetla až po objednání), že má souvislost s paní Olgou Havlovou, kterou s úctou obdivuji. To je pro mě obrovský bonus navíc. Moc Vám děkuji za milou komunikaci a oceňuji Vaši profesionalitu. Srdečně Vás zdravím a přeji Vám, ať se Vám Vaše nádherná práce daří. Jana K.
Zobrazit celou referenci

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Už odcházíte a nenašli jste dílo, které se vám líbí?

Zanechte nám váš e-mail a my vám občas pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Vyhledávání na webu

Nezávazná konzultace

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Máte dotaz? Napište nám.

Vyplňte formulář níže a my se vám ozveme co nejrychleji, většinou už do druhého dne. Těšíme se na vaši zprávu!

Na dotaz vám odpoví:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Možnosti dopravy:

Každé umělecké dílo je jedinečné a tak by jeho cesta k vám měla být co nejpohodlnější. Ať už je pro vás důležitá rychlost, bezpečnost, nebo osobní přístup, snažíme se vyhovět všem vašim přáním.

Rychle a bezpečně:

Většina našich zásilek putuje jako pojištěné, aby bylo Vaše dílo v bezpečí. Snažíme se odeslat vše do 48 hodin.

Expresní doručení:

Pokud nechcete dlouho čekat, je tu pro vás téměř u všech děl dostupná služba Messenger – dílo je u vás do druhého dne.

Okamžité vyzvednutí:

Pro ty, kteří máte nejvíce naspěch, nabízíme možnost dílo si vyzvednout ihned.

Osobní předání v Praze:

Pokud jste v Praze, rádi vám dílo předáme osobně.

Play Video

Zjistěte vše důležité o galerii za necelou minutu!

Zavolat

Po–Ne: 8.00–22.00