Zrození Jezerní panny

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Zrození Jezerní panny

V roce 2003 se Olbram Zoubek zabýval opakovaně motivem Jezerní panny, což je postava z keltské mytologie – více se k tomu dá dohledat na internetu v různých zdrojích. Olbram Zoubek dělal opakovaně sochy s “keltskou” tematikou, a to každoročně pro výstavy, které pořádal pan Ryzec z Berouna v Berouně, ale i jinde. Olbrama Zoubka to bavilo, každý rok pro tyto výstavy vytvořil jednu, ale spíš dvě (párové) sochy. Na každý rok bylo od pana Ryzce nějaké zadání, Olbram Zoubek si k tomu něco nastudoval, v případě Šipky, Spony apod. například fotografie archeologických nálezů. Měl ke keltské problematice doma řadu knih.
Jezerní pannu vytvořil v malých soškách dvakrát, a to Zrození Jezerní panny a Jezerní pannu. V témže roce, tedy 2003, vznikly na základě těchto dvou malých sošek tři velké sochy, a to Zrození Jezerní pannyJezerní panna a Jezerní panna s mečem.


Velkou cementovou sochu Zrození Jezerní panny letos na jaře krásně zrestauroval pan Grec, který obnovil také zlacení vlasů, které postavu ovíjejí. Socha je zdarma zapůjčena do vestibulu novostavby Hematologického ústavu v Praze 2, v ulici U nemocnice, tedy jen malý kousek (za rohem) od ateliéru Olbrama Zoubka. Je tam umístěna za sklem, dívá se do ulice, takže každý si ji může z chodníku prohlédnout.

Opravdu nádherná socha Zrození Jezerní panny vysoká 70 cm je nyní aktuálně vystavena v naší Galerii TOGA.

Ukázka děl z prodejní sbírky