Vlasatice střední

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Vlasatice střední

Střední reliéfní tisk Vlasatice střední byl pořízen ze stejnojmenného reliéfu Vlasatice z roku 2010. 

Reliéfy byly tři: Vlasatice (pravá), Vlasatice (levá) a Vlasatice (střed). Šlo tedy o triptych. Inspirací k těmto dílům byl pro Olbrama Zoubka básník František Halas. Halasova básnického díla si Olbram Zoubek velmi vážil a dobře ho znal, měl v knihovně Halasovy básnické sbírky, v nichž si skutečně četl a z nichž vypisoval do dopisů blízkým lidem básně či úryvky básní.

Slovo Vlasatice lze nalézt  i v jedné z Halasových básní – Spáč.

Část Halasovi tvorby a báseň Spáč můžete nalézt na tomto odkazu.

Vlasatice střední je výjimečný reliéfní tisk z tvorby Olbrama Zoubka. Zaujme především bohatě rozevlátými vlasy, které jsou umocněné výrazným zlacením. Oproti Vlasatici pravé a levé, kde jsou na tisku znázorněny ženské hlavy z profilu, kterým kolem celé hlavy vlají nádherné, dlouhé zlaté vlasy je Vlasatice střední znázorněna jako ženské tělo naopak bez hlavy, které je celé zahaleno dlouhými vlajícími vlasy.

Reliéfní tisk je velmi plastický a ve skvělém stavu. Celková velikost papírového reliéfu je 42 x 25 cm, tisk samotný má rozměr 21 x 21 cm.

Střední reliéfní tisk Vlasatice střední je nabízen jako nerámovaný volný list, rádi Vám zajistíme zarámování tohoto tisku.

Ukázka děl z prodejní sbírky