Tři hlavy Grácií

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Tři hlavy Grácií

Tři malé reliéfní tisky Tři hlavy Gráciíí Olbram Zoubek vytvořil v roce 1990. Původním vzorem byl velký cínový reliéf Strážkyně pokladu, vznikl jako čtvrtinový model pro Československou banku v Praze. Z něj pak Olbram Zoubek vytvořil 3 samostatné reliéfy jednotlivých Grácií o rozměru 53 x 15 cm.  A z tohoto reliéfu pak vznikly výřez samotných hlav Grácií, jehož rozměr je 15 x 15 cm. Grácie jsou v řecké mytologii bohyně půvabu a krásy.

Vůbec poprvé máme příležitost vidět všechny Tři hlavy Grácií tak, jak je Olbram Zoubek vytvořil. Tyto malé reliéfní tisky o velikosti ve výřezu 20 x 13,5 cm jsou adjustovány společně do zlatého rámu a zasazené do jemné pasparty doplněné zlatým lemováním. Celkový rozměr rámu v barvě tmavého zlata je 35 x 64 cm.

Vypadají vskutku velkolepě a naskýtá se tak jedinečná příležitost získat všechny Grácie společně. Hlavy Grácií patří mezi velmi vyhledávané motivy Olbrama Zoubka, o to více náš těší, že Vám je můžeme v naší galerii představit, navíc v této krásné adjustaci.

Nádherné Tři malé reliéfní tisky Tři hlavy Grácií jsou pro Vás připraveny k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky