Toulose Lautrec sbírá inspiraci v Molin Rouge

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Toulose Lautrec sbírá inspiraci v Molin Rouge

Velkou barevnou litografii Toulose Lautrec sbírá inspiraci v Molin Rouge vytvořil Adolf Born v roce 2015.

Henri de Toulouse-Lautrec byl francouzský malíř a grafik, patřící k nejvýznamnějším tvůrcům konce 19. století. Pocházel ze slavného a starého francouzského šlechtického rodu hrabat z Toulouse. V období jeho vrcholné éry se Lautrecovými modelkami staly téměř výhradně prostitutky. Malíř je navíc maloval zcela nearanžované. Oceňoval na nich pravdivost, nehranost, přirozenost.

Významné jsou i jeho grafické, technikou litografie vytvářené práce, jimiž předznamenal a ovlivnil secesi, a to plakáty, volnými grafickými listy i dalšími produkty užité grafiky.

Tolik k vysvětlení tématu krásné litografie Adolfa Borna, na kterou umístil svoji nezbytnou kočku, která nesmí chybět snad na žádném díle Adolfa Borna. Vtipným detailem je pak tvář muže vpravo dole, kde ji zobrazil jako tvář opice mandrila, což se k tématu skvěle hodí.

Litografie Toulose Lautrec sbírá inspiraci v Molin Rouge má celkové rozměry šedivého rámu 56 x 65 cm, litografie samotná má rozměry ve výřezu 42 x 52 cm.

Adolf Born tuto litografii signoval tužkou a opatřil číslem listu. Náš list má číslo 36/82.

Nádherná velká litografie Adolfa Borna – Toulose Lautrec sbírá inspiraci v Molin Rouge je v galerii TOGA připravena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky