The Sun

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Jan Saudek – The Sun

Další z “krajinářských fotografií Jana Saudka. Kompozice kolorované fotografie The Sun je jednoduše geniální. Dívčí klín přecházející v letní oblohu. Slunce jako středobod všeho dění a života, stejně jako je ženské lůno počátkem života a zázrakem zrození.

Fotografie nepůsobí nijak vulgárně, právě naopak, je překvapující jak dokázal Jan Saudek vytvořit něžný obraz z působivého detailu dívčího klína.

Jan Saudek vždy obdivoval a uctíval ženy jako bohyně mateřství a zrození. Jeho fotografie jsou živoucími obrazy, z kterých jeho emoce a myšlenka přímo tryská. Jeho fotografie mají svoji duši a energii.

Kolorovaná fotografie The Sun vznikla v roce 1988. Její rozměr je 30 x 39,5 cm. Je samozřejmě opatřená autorským, ručně střiženým rámečkem, který je tak typický pro Jana Saudka. Fotografie je signovaná Janem Saudkem vpravo dole, v černé ploše fotografie.

Pro adjustaci jsme zvolil jednoduchý tenký rám v dřevěném dekoru, který navazuje na tmavě okrovou paspartu. Barevnost adjustace skvěle doplňuje barevnost fotografie a tvoří tak spolu působivý celek. Rozměr rámu je 42 x 51 cm.

Působivá barevná, ručně kolorovaná fotografie The Sun Jana Saudka je aktuálně k dispozici v naší Galerii TOGA.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan

Snailwoman