Tělo Achillovo

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Olbram Zoubek – Tělo Achillovo

Tělo Achillovo patří do souboru reliéfů s náměty z řecké mytologie, která byla Olbramu Zoubkovi vždy velmi blízká. K reliéfům jsou tematicky příbuzné také komorní plastiky a velké sochy, k nimž Olbrama Zoubka inspirovalo Euripidovo drama Ifigenie v Aulidě. A toto drama Olbrama Zoubka inspirovalo k řadě soch a reliéfů, z nichž nejznámější je Zoubkova nejoblíbenější socha Ifigenie. Ta v cementu a se zlatými vlasy ostatně stála před jeho rakví a pohřeb zahájil právě Jan Kačer recitací veršů z Homérovy Odyssey.

Velký reliéfní tisk poměrně netradičního formátu 42 x 25 cm Tělo Achillovo vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985. Tento reliéfní tisk je výřez z velkého čtvercového reliéfu. Na tisku je nádherně plasticky znázorněna část trupu bojovníka s paží, ve které drží zlacené kopí.

Celková velikost reliéfního tisku v rámu je 54 x 40 cm. Adjustováno do zlatého moderního rámu  a jednoduchého zlatě patinovaného rámu, která dává celkovému motivu krásně vyniknout.

Olbram Zoubek velký reliéfní tisk Tělo Achillovo signoval v pravém dolním rohu svým typickým podpisem. Tisk je opatřen i značkou A.T.

 Reliéfní tisk Tělo Achillovo  nabízen k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Zoubek Olbram

Herečka