Tělo Achillovo

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Tělo Achillovo

Monumentální velký reliéfní tisk Tělo Achillovo vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985 v rámci cyklu Ifigenie (hlavní postavy). Prvotním dílem byl cementový reliéf o rozměru 62 x 62 cm a velký cínový reliéf o rozměru 60 x 60 cm.

Z něj se pak odvíjejí už obvyklejší formáty cínových reliéfů, velký cínový reliéf 35 x 35 cm a následně i náš velký reliéfní tisk.

Tisk je neobvyklý a jedinečný zejména velikostí postavy Achilla. Ta byla v původním velkém cementovém reliéfu opravdu veliká a tedy i naše “busta” Achillova je velká. Tisk nejen vypadá jedinečně ve své velikosti, ale i právě díky velikosti zobrazované postavy.

Celý tisk Tělo Achillovo je v dokonalé kvalitě, postava je výrazně plastická. Achilles se zlatými vlasy drží v ruce zlaté kopí.

Originální je i zvolená adjustace do dvojitého dřevěného rámu. Velký reliéfní tisk je uložen do světlé pasparty, která spolu se světlým dřevěným rámem vytváří harmonický celek velkého reliéfního tisku Tělo Achillovo.

Rozměry rámu jsou 62 x 59 cm, tisk samotný má ve výřezu rozměr 34 x 34 cm.

Exkluzivní tisk Tělo Achillovo je spolu s dalším tiskem ze stejné série a námětu – Prsa Achillova vystaven v naší galerii TOGA a je určen k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky