Tělo Achillovo

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Tělo Achillovo

“Tělo Achillovo” patří do souboru reliéfů s náměty z řecké mytologie, která byla Olbramu Zoubkovi vždy velmi blízká. K reliéfům jsou tematicky příbuzné také komorní plastiky a velké sochy, k nimž Olbrama Zoubka inspirovalo Euripidovo drama Ifigenie v Aulidě. A toto drama Olbrama Zoubka inspirovalo k řadě soch a reliéfů, z nichž nejznámější je Zoubkova nejoblíbenější socha Ifigenie. Ta v cementu a se zlatými vlasy ostatně stála před jeho rakví a pohřeb zahájil právě Jan Kačer recitací veršů z Homérovy Odyssey.

Střední reliéfní tisk poměrně netradičního formátu 38 x 24 cm Tělo Achillovo vytvořil Olbram Zoubek v roce 1985. Tento reliéfní tisk je výřez z velkého čtvercového reliéfu. Na tisku je nádherně plasticky znázorněna část trupu bojovníka s paží, ve které drží zlacené kopí.

Celková velikost reliéfního tisku v rámu je 55 x 39 cm. Tisk samotný má rozměr 38 x 24 cm.  Adjustováno do zlatého moderního rámu  a zlatě lemovanou paspartu, která dává celkému motivu krásně vyniknout.

Olbram Zoubek tento velký reliéfní tisk signoval v pravém dolním rohu svým typickým podpisem. Tisk je opatřen i značkou A.T.

 Reliéfní tisk Tělo Achillovo  nabízen k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky

Zoubek Olbram

Herečka