13 500 Kč

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Petr Ptáček – Tatra

Petr Ptáček je znám svými litografiemi, které realizuje v ateliéru litografa a akademického malíře Martinem Boudou.

Ve své tvorbě si volí často volí témata ze světa techniky – automobily, motorky, lodě, vzducholodě, lokomotivy i balóny. Své okouzlení pro svět techniky přenáší osobitým poetickým pohledem i do svých děl.

Nádherná litografie Petra Ptáčka Tatra pochází z roku 2014 představuje ikonický model automobilky Tatra, model Tatra 603.

Na konci padesátých let byla Tatře zakázána výroba osobních aut. Produkce Škodovek v Mladé Boleslavi měla stačit. To ale konstruktéry otrávilo, tak po pracovní době odložily výkresy terénních nákladních aut a od podzimu 1952 si malovali novou limuzínu potají. Hlavním hybatelem projektu Valuta, jek jej tehdy překřtili, byl vedoucí smíchovské konstrukční kanceláře Vladimír Popelář s výtvarníkem Františkem Kardausem.

Sériová produkce začala až v roce 1957, zato však tenhle typ vydržel na linkách až do roku 1975. První verze vydržela ve výrobě do roku 1963 a poznáte jí podle oválného krytu, který schovává trojici světel. 

Litografii jsme adjustovali do moderního kovového rámu šedé barvy, který skvěle ladí s technickým námětem litografie. Jeho rozměr je 43 x 57 cm, litografie samotná má rozměr 31 x 46 cm.

Petr Ptáček litografii Tatra signoval svým podpisem tužkou a označil jej značkou a.t.

Skvělá litografie Tatra grafika Petra Ptáčka je nyní v Galerii TOGA připravena k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat

Saudek Jan

Marie č.1 (gold)