Svržený anděl 2

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Svržený anděl 2

Nádherná bronzová socha Svržený anděl 2 je vysoká 68 cm a Olbram Zoubek ji vytvořil v roce 2010. Patří tématicky do skupiny “andělů”, ať už stojících, nebo padajících. Olbram Zoubek se tomuto tématu věnoval dost intenzivně v roce 2008 a znovu se k němu vrátil v roce 2010.

Zpracoval ho jak v reliéfech, tak v komorních plastikách i velkých sochách.  V roce 2010 tak vznikly jedny z nejkrásnějších a nejžádanějších soch Olbrama Zoubka. 

Socha Svržený anděl 2 je velmi působivá a je také plná prvků, tak typických pro tvorbu Olbrama Zoubka: Anděl je lehce nachýlený vpřed, takřka levituje nad podstavcem. Jeho štíhlá protáhlá postava je obepnuta kanelovaným šatem, který je odkazem na kanelury řeckých sloupů. Ruce anděla přitisknuté na těle, jsou jen lehce naznačeny, avšak s poměrně výraznými prsty. Hlava anděla je skloněna a přes ní, na jeho obličej padají jeho polodlouhé vlasy. Obličej tak není vůbec viditelný. Zde můžeme vidět značnou podobnost se sochou Milady Horákové.

Z ramen anděla vystupují do prostoru decentní křídla. Socha tak v sobě spojuje poměrně mnoho námětů z tvorby Olbrama Zoubka a i díky své jednoduchosti a přímočarosti je její vizuální dojem velmi silný.

Olbram Zoubek sochu Svržený anděl 2 signoval na plintu svým psaným podpisem “Olbram Zoubek”.

Sběratelský velmi ceněná socha Svržený anděl 2 bude významným prvkem v interiéru.

Sochu Svržený anděl 2si můžete v naší galerii prohlédnout ze všech stran v 360° prezentaci.

Video

Ukázka děl z prodejní sbírky