...

Odesíláme vaše objednávky do 48h. Více o dopravě

5/5

Více než 1237 prodaných děl
od roku 2018. Zobrazit reference.

Investice do umění

Investice do umění

Pojem vysvětluje:
stanislav-gaj-ctverec
Stanislav Gaj

Investice do umění spočívá v nákupu uměleckých děl s cílem dosáhnout finančního zisku nebo udržet hodnotu investice v čase. Lidé nakupují umění z různých důvodů, které mohou zahrnovat:

  1. Potenciální finanční výnosy: Někteří lidé kupují umělecká díla s nadějí, že jejich hodnota s časem vzroste, a mohou tak dosáhnout zisku při jejich prodeji.
  2. Diverzifikace portfolia: Investice do umění mohou sloužit jako forma diverzifikace investičního portfolia. Díky tomu mohou investoři snížit riziko související s výkyvy na trzích a rozložit svá aktiva do různých typů investic.
  3. Estetická a emocionální hodnota: Mnozí lidé si kupují umělecká díla kvůli jejich estetické hodnotě a emocionálnímu působení. Umělecká díla mohou přinášet radost, inspiraci a pocit osobního spojení s umělcem či konkrétním dílem.
  4. Společenský status a prestiž: Pro některé jedince je vlastnictví uměleckých děl symbolem prestiže a společenského postavení. Majetní jednotlivci často investují do umění jako způsob vyjádření svého bohatství a vkusu.
  5. Podpora umělců: Někteří lidé kupují umělecká díla jako formu podpory umělců a tvůrčího procesu. Tímto způsobem mohou přispět k rozvoji umění a kultury.

Je důležité poznamenat, že s investicí do umění je spojena správa a udržení uměleckých děl či případná likvidita investice. Každý investor by měl pečlivě zvážit své cíle, toleranci k investiční strategii předtím, než se rozhodne investovat do umění.

investice do umění

Potřebujete vysvětlit jiný pojem?

Potřebujete vysvětlit jiný pojem? Napište nám nebo rovnou zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Další pojmy z našeho slovníku

Během jedné konzultace vám pomůžeme vybrat dílo přesně podle vašich požadavků a přání, zodpovíme veškeré dotazy a představíme díla, která máme v nabídce.

Vyplňte formulář a získejte nezávaznou konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásady zpracování osobních údajů.

Během konzultace:

Konzultací vás provede:

Veronika Gajová

Garant vašeho spokojeného nákupu

Díla u našich zákazníků

Díla, která u nás najdete:

V galerii si najde to své každý milovník umění. Od soch a obrazů až po reliéfy, reliéfní tisky a fotografie – naše kolekce je stejně rozmanitá, jak jsou rozmanité i umělecké vkusy. Nečekejte a objevte kategorii, která vás nejvíce osloví!

Pošleme vám každý měsíc přehled nových děl

Získejte pravidelný přehled nových děl v naší galerii. Vyplňte formulář níže,
a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.

Spojení s námi

739 223 348

Máte dotaz? Zavolejte nám a rádi vám poradíme.

info@galerietoga.cz

Raději komunikujete přes e-mail? Napište nám a my vám odpovíme co nejrychleji to půjde.

Cyrila boudy 1444, Kladno 272 01

Zde máme představena všechna díla naší prodejní sbírky. Dle předchozí domluvy můžete galerii navštívit osobně.

Máte dotaz? Napište nám

Získejte pravidelný přehled nových děl v naši galerii. Vyplňte formulář níže a my vám jednou měsíčně pošleme přehled nových děl ve sbírce.