Sergeji! Drahuno!

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Sergeji! Drahuno!

Střední cínový reliéf Sergeji! Drahuno! vznikl v roce 1996 k výročí 70. narozenin Olbrama Zoubka. V galerii TOGA naleznete také originální bibliofilii s tímto středním reliéfním tiskem Olbram Zoubek 70 – Bibliofilie – Sergeji! Drahuno! A také se nám podařilo získat i samostatný střední reliéfní tisk Sergeji! Drahuno!, na kterém má postava Drahuny pozlacené vlasy.

Střední cínový reliéf Sergeji! Drahuno! je poctou významnému příteli Olbrama Zoubka Sergeji Machoninovi a jeho ženě Drahuně.

Požádali jsme o popis díla paní Polanu Bregantovou – dceru Olbrama Zoubka:

“Sergej Machonin byl literární, divadelní i výtvarný kritik a otcův přítel. Jeho text patří k nejlepším, co byly o otcově díle i o otci samotném napsány. Je otištěn (nevím, zda celý) v knize “Olbram Zoubek.

Drahuna je Machoninova druhá žena Drahoslava Janderová, významná překladatelka a také přítelkyně našich rodičů. Pod číslem 953 je uvedena náhrobní socha pro Sergejův hrob, která se umístěna stále na jeho hrobě na Olšanských hřbitovech – viděla jsem ji tam před cca 3 roky. Motiv je jako na tisku – abstrahovaná mužská postava, která se podobá kříži.”

Reliéf je prostě užasný, ve skvělé kvalitě a kontrast silně zlaceného pozadí reliéfu oproti čistým figurám je dokonalý.

Rozměr cínového reliéfu Sergeji! Drahuno! je 28 x 21 cm. Je signován raznicí O ZOUBEK a obdržíte k němu i Certifikát Pravosti vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nádherný střední cínový reliéf Sergeji! Drahuno! je určen k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky