Růže pro štěstí

  • Technika: Litografie, kolorovaná
  • Velikost: 74 x 58 cm
  • Rámováno
  • List č. 1/1

33 000 Kč

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Fotografie díla

Více o díle

Jiří Anderle – Růže pro štěstí

Ručně kolorovanou litografii Růže pro štěstí vytvořil Jiří Anderle v roce 2002. Jedná se o jedinečný kus, který vytvořil v této variantě jako jediný originál. Na první pohled se jedná o typické dílo Jiřího Anderleho, který ve svých obrazových cyklech často zachycuje existencionální úzkost člověka ze stárnutí. 

Ústředním motivem tohoto grafického listu je samotná litografie o rozměru 31 x 26 cm, kterou Jiří Anderle ručně koloroval. Vévodí ji dokonale provedená kresba růže. Dále na ní Jiří Anderle zachytil řadu ženských tváří, které se postupně mění s věkem.

Samotná litografie je doplněna okolním kresbou, která vyplňuje celkový velký formát papíru o rozměru 60 x 45 cm ve výřezu. Litografie je signovaná, označená datumem vzniku a doplněna přípisem autora (věnování).

Litografii Růže pro štěstí jsme adjustovali do pasparty a uzkého dřevěného rámu stříbřité barvy. Celkový rozměr v rámu je 74 x 58 cm. Celý obraz působí velmi něžným a příjemným tónem. Určitě bude ozdobou každého moderního interiéru.

Nádherná ručně kolorovaná litografie Růže pro štěstí od Jiřího Anderleho je určena k prodeji.