Radost ze života – Tanečnice III

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Radost ze života – Tanečnice III

Unikátní soubor soch Radost ze života vznikl v ateliéru Olbrama Zoubka v roce 1982. Tvoří jej tři sochy – Tanečnice, které ale kvůli komunistickému režimu musel Olbram Zoubek nazvat Tanečnice. Původně je pojmenoval Tři Grácie.

Originál tohoto sousoší ve velikosti 210 cm a spojených onou drapérií naleznete v současné době v Krnově před koncertní síní. Sousoší Radost ze života naplno projevuje ženskost, hravost a půvab tančícího ženského těla.

Tyto tři sochy jsou výjimečné provedením, kdy Tanečnice III okolo sebe drží rozevlátou drapérii. To dodává soše obrovský prostor a pohyb.

Socha samotné  Tanečnice III je velmi těžká a je v dokonalé kvalitě. Poznáte na nich typický rukopis Olbrama Zoubka – stylizace nahé ženské postavy, krásně bohatě zlacené vlasy, které jsou rozevláté pohybem a půvabná na pohled křehká zlatá drapérie.

Sochu Olbram Zoubek navíc umístil na kulatý mramorový podstavec, což dělal pouze výjimečně.

Při zkoumání soch v Nadačním fondu Kmentová Zoubek se zdá, že toto sousoší existuje pouze jako jeden jediný originál! Můžete tak získat opravdu výjimečné dílo obrovské hodnoty.

Sochy Tanečnice III je možné u nás zakoupit i samostatně, preferujeme však prodej jednomu majiteli, který by tak zachoval celý soubor, který tím navíc získává mnohem větší hodnotu.

K soše od nás dostanete i certifikát autenticity vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Sochu Radost ze života – Tanečnice IIIsi můžete v naší galerii prohlédnout ze všech stran v 360° prezentaci.

Video

Ukázka děl z prodejní sbírky