Radost ze života – Tanečnice II

  • Technika: Cín zlacený
  • Velikost: 71 cm
  • Katalogové č. 524b

Cena na vyžádání

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Fotografie díla

Více o díle

Olbram Zoubek – Radost ze života – Tanečnice II

Unikátní soubor soch Radost ze života vznikl v ateliéru Olbrama Zoubka v roce 1982. Tvoří jej tři sochy – Tanečnice, které ale kvůli komunistickému režimu musel Olbram Zoubek nazvat Tanečnice. Původně je pojmenoval Tři Grácie.

Originál tohoto sousoší ve velikosti 210 cm a spojených onou drapérií naleznete v současné době v Krnově před koncertní síní. Sousoší Radost ze života naplno projevuje ženskost, hravost a půvab tančícího ženského těla.

Tyto tři sochy jsou výjimečné provedením, kdy Tanečnice II okolo sebe drží rozevlátou drapérii. To dodává soše obrovský prostor a pohyb.

Socha samotné  Tanečnice II je velmi těžká a je v dokonalé kvalitě. Poznáte na nich typický rukopis Olbrama Zoubka – stylizace nahé ženské postavy, krásně bohatě zlacené vlasy, které jsou rozevláté pohybem a půvabná na pohled křehká zlatá drapérie.

Sochu Olbram Zoubek navíc umístil na kulatý mramorový podstavec, což dělal pouze výjimečně.

Při zkoumání soch v Nadačním fondu Kmentová Zoubek se zdá, že toto sousoší existuje pouze jako jeden jediný originál! Můžete tak získat opravdu výjimečné dílo obrovské hodnoty.

Sochy Tanečnice II je možné u nás zakoupit i samostatně, preferujeme však prodej jednomu majiteli, který by tak zachoval celý soubor, který tím navíc získává mnohem větší hodnotu.

K soše od nás dostanete i certifikát autenticity vystavený Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Sochu Radost ze života – Tanečnice IIsi můžete v naší galerii prohlédnout ze všech stran v 360° prezentaci.

Video

Mohlo by vás také zajímat

Zoubek Olbram

Euterpé (Můza pro Mariánské lázně)

Cena: na vyžádání
Zouhar Pavel