Pozdrav Livingstonovi

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Pozdrav Livingstonovi

Velká litografie Pozdrav Livingstonovi o rozměru 66 x 56 cm, patří tématicky k dílům Adolfa Borna, jejichž motivem byli objevitelské výpravy a ústředními postavami byli významní cestovatelé, kteří se zasloužili o zmapování bílých míst na mapě světa.

Můžeme si například vzpomenout na krásnou litografii Setkání se zdánlivě milými domorodci nebo litografii Mapa světa podle nejnovějších výzkumů.

Adolf Born touto litografií vzdal hold Davidu Livingstonovi, o kterém např. Wikipedie píše: ……..skotský misionář, lékař, cestovatel a bojovník proti otroctví.Jeho cesty po Africe probíhaly mezi lety 1851–1873. Zemřel, když hledal prameny Nilu. Livingstone chtěl ještě dokončit výzkumy v zemi krále Kazemby, ale na cestě podlehl vyčerpání. Jeho srdce pohřbili u vodopádů, tělo nasolili, ovinuli gázou a poslali do Anglie. Na jeho památku jsou pojmenované Livingstonovy vodopády a Livingstonovo pohoří…..

Litografii Pozdrav Livigstonovi Adolf Born vytvořil v období mezi lety 2002- 2008 v celkovém nákladu pouhých 70 ks. Náš list má číslo 26/70. Samotná litografie má rozměr 47 x 40 cm.

Adolf Born litografii Pozdrav Livigstonovi opatřil svou typickou signaturou a číslem listu vlevo.

Velká litografie Adolfa Borna Pozdrav Livigstonovi je určena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky