Plakát automobilu Valuta (Tatra 603)

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

František Kardaus – Plakát automobilu Valuta (Tatra 603)

Jeden z nejvýznamnějších českých průmyslováých designerů, jehož život byl velmi úzce spojen s automobilkou TATRA. 

Přinášíme Vám originální kreslený plakát, na kterém  František Perkaus, znázornil právě vůz tatra 603, respektive jeho ideový návrh, který zpočátku nesl jméno Valuta. A právě karosérie Tatry 603 byla jeho dílem. Vůz dostal jméno po V8 motoru T 603, zkoušeném v prototypech T 600 a T 602 Tatraplan Sport, ideové návrhy karoserie nesly název Valuta. Vozidlo bylo vyráběno v závodě Tatra v Kopřivnici, později v pobočném závodě Tatry v Příboře.

Vozy prvních sérií byly charakteristické typickou přední maskou se třemi světlomety pod společným krytem, z nichž prostřední se měl původně natáčet spolu s koly přední nápravy. Po modernizaci (Tatra 2-603 od konce roku 1963) měla maska pro vyhovění předpisům světlomety čtyři. Konečnou podobu získala karosérie v modelovém roce 1968, kdy se i dvojice světlometů vzdálily více od sebe. Unikátní plakát vznikl někdy mezi lety  1952 – 1959 a je určen k prodeji. Plakát byl novodobě odborně zrestaurován.

V naší galerii TOGA tak máte jedinečnou možnost získat nádherný doklad o české automobilové historie a vlastoruční kresbu designového otce Tatry 603 – Františka Kardause.

Ukázka děl z prodejní sbírky

Born Adolf

E.