Orientální kouzelník a jeho rekvizity

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Orientální kouzelník a jeho rekvizity

Krásná barevná litografie Adolfa Borna Orientální kouzelník a jeho rekvizity je hezkým příkladem Bornovi satirické tvorby z roku 1992.

Představuje kouzelníka, avšak ve vojenské uniformě, s medailí a fezem na hlavě, který v ruce nedrží kouzelnickou hůlku, nýbrž cigaretovou špičku, která může hůlku představovat.

Rekvizity kouzelníka tvoří fantaskní zvířena, opět v sobě skrývající spoustu metafor, které nám evokují zvířata vzniklá spojením více zvířecích druhů. Najdeme zde slona s hadím chobotem, ptáka/ruku, a pravodivnou člověkokočku, která má v ocase zakousnutý lidský chrup. Trochu ukryté jsou zde malé zajímavé archetypy postav evokující muže a ženu.

Skvělé dílo Orientální kouzelník a jeho rekvizity je rámování do dřevěného jednoduchého rámu hnědé barvy o rozměru 69 x 53 cm.

Adolf Born dílo signoval svým podpisem tužkou a vlevo dole pak najdeme číslo listu. Náš list má číslo 61 z celkového nákladu pouhých 85 kusů.

Krásná litografie Orientální kouzelník a jeho rekvizity z ateliéru Adolfa Borna je nyní v galerii TOGA připravena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky