Odlet čarodějky

Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Adolf Born – Odlet čarodějky

Velká barevná litografie Odlet čarodějky je nádherným dílem Adolfa Borna s pohádkovým motivem čarodějnice. Nepostrádáme zde mnoho výrazných prvků Bornovi tvorby: Čarodějnice je nahá, vidíme zde i její pomocnici kočky s lidskými rysy a jedním odhaleným ňadrem. Čarodějka neletí na koštěti, ale sedí na dravé rybě, která má dlouhé nohy. Spolu s čarodějkou se chystá k odletu i její partner s nasazenou ptačí hlavou.

Čarodějka velí k odletu. Jakožto velitelka má na hlavě typický napoleonův klobouk a rukou ukazuje jasný signál vpřed! To je doplněno i úsměvnými červenými šipkami, evokujícími letiště 🙂

Celá litografie Odlet čarodějky je výrazně barevná, celé pozadí je rozděleno na různobarevné čtvercové kosodélníky. Barevnost je ale záměrně potlačena, takže celá litografie působí časem velmi pozdního večera.

Skvělé dílo Adolfa Borna Odlet čarodějky má rozměr v rámu impozantních 61 x 72 cm, samotná litografie má ve výřezu rozměr 42 x 53 cm. Adjustována je do hnědé pasparty a hnědého jednoduchého rámu.

Dole na litografii pak nalezneme signaturu Adolfa Borna a číslo listu. Náš list má číslo 36 z pouhých 100 vzniklých kusů.

Krásná litografie Odlet čarodějky z ateliéru Adolfa Borna je nyní připravena k prodeji.

Ukázka děl z prodejní sbírky