Prodáno

Hledáte vhodné dílo?

Podívejte se na díla, které jsou k prodeji v naši prodejní sbírce.

Fotografie díla

Více o díle

Michal Fexa – No.24

Žulová socha No. 24 je první počin Michala Fexy z kamene. Vytvořil jej v zimě roku 2020. Jak sám říká bronz i cín v zimě “blbě” chladnou a jeho kámen oslovoval už velmi dlouho.

Vzal tedy do ruky dláto a z jednoho kusu masivní žuly vytesal tento nádherný kousek.

Na první pohled velmi jednoduchý kus kamene v sobě skrývá obrovské množství ruční práce. Michal Fexa se i při práci s kamenem drží svých zásad – jednoduchost, ostré rovné linie a ničím nerušená strohost tvarů. Skoro by se dalo říci severská práce 🙂

Přesto je tento žulový kousek výjimečný. Zda to dělá kámen samotný či jeho jednoduchý tvar, spíše však kombinace všeho, co způsobuje, že socha doslova sálá energií a uklidňující silou.

Chci ho mít v pracovně na stole a nasávat jeho uklidňující atmosféru. Přímo cítím, jak se moje mysl zpomaluje a tok myšlenek se rovná a klidní. V jakémkoliv moderním interiéru bude skvělým solitérem, na který budete pyšní.

Socha No. 24 je nádherná práce Michala Fexy. Její rozměry jsou 18 x 25 x 15 cm ( v x š x h), váha je také poctivá. Zkrátka jednolitý kus kamene ručně vytesaný a usazený na masivní, ze surové oceli vytvořený podstavec.

Krásnou sochu No. 24 nyní můžete vidět v galerii TOGA a je připravena pro prodej.

Ukázka děl z prodejní sbírky