Načasované nebezpečí

28 000 Kč

Zaujalo vás toto dílo?

Rádi vám ho představíme osobně u šálku dobré kávy.

Více o díle

Josef Leisler – Načasované nebezpečí

Josef Liesler měl svůj vlastní a osobitý malířský styl. Svá nejsilnější díla vytvořil na konci druhé světové války. Kombinoval v nich citace známých děl s vlastními prožitky, ironickým odstupem a humorem. V celém jeho díle je patrná výrazná inspirace surrealismem. Sám své dílo označoval jako „fantaskní realitu“. Spojoval v něm fantastické představy se vzpomínkami, současnou situaci s historickou pamětí. Maloval apokalyptické obrazy monster a fantomů, strojů a srostlých lidí, bestií a zrůd, které ohrožují člověka.

Litografie Načasované nebezpečí je typickém představitelem Lieslerova díla. Surrealistické fantaskní představy, propojení času. loď jako znak plynutí času a v popředí lidská noha, která se vynořuje z útrob jakéhosi démona.

Dílo je plné drobných detailů, které se nově objevují při každém novém zastavení u obrazu. Přesně takovým způsobem na nás působí i díla Salvatora Dalího. Obraz plný syté barevnosti, dokonalých přesných detailů a zároveň plný náznaků a fantazie.

Načasované nebezpečí vzniklo v roce 1997 v počtu pouhých 80 kusů. Náš list má číslo 41.

Adjustace je provedena do pasparty a sytě hnědého dřevěného rámu. Velikost tohoto rámu je 61 x 70 cm- Litografie ve výřezu má pak rozměr 46,5 x 56 cm.

Josef Liesler svoji litografii Načasované nebezpečí signoval perem a opatřil i letopočtem vzniku. Vlevo dole pak najdeme číslo listu – 41/80.

Úžasná litografie Načasované nebezpečí je v galerii TOGA připravena k prodeji.

Mohlo by vás také zajímat